Erkan Zengin transferine sert tepki

Erkan Zengin transferine sert tepki
Erkan Zengin transferine sert tepki
Trabzonspor'un Erkan Zengin transferine, taraftarların ardından yönetimden de tepki geldi. Yönetim Kurulu üyesi Murat Türköz, "Bu transfer hiçbir aşamasıyla içime sinmedi" dedi.

TRABZON - Murat Türköz, sürecin başından beri Erkan Zengin transferine karşı çıktığını ve yönetim kurulu toplantısında da bu görüşlerini dile getirdiğini belirtti.

Trabzonspor'da Erkan Zengin çatlağı


Bordo-mavili yöneticinin yazılı açıklaması şöyle:
"Erkan Zengin'in transferi yönetim masasındayken muhalefet şerhimi kullandım. Transfere 'hayır' dedim. Çoğu yönetim kurulu üyesi de 'hayır' dedi. Çünkü bu transfer ne Trabzonspor geleneklerine ne de mali durumumuza uyuyor! Ancak başkanımız ısrar etti. Umarız hayırlı olur. Trabzonspor'da değil, Fenerbahçe 'de oynamak isteyen bir sporcu Fenerbahçe'de oynamalıdır. Israrlar bizle olmak istemeyen, rakibimizde oynamak isteyen, 'NASA'ya da bildirseler, Trabzon'da oynamam' diyen bir oyuncunun başkan düzeyinde ayağına gidilip ikna edilmesini kesinlikle kabul etmiyorum. Bu transfer hiçbir aşamasıyla içime sinmemiştir. Kulüp mali açıdan darboğazdan geçerken, böyle bir transfer yapma lüksümüz yok.

Ayrıca sayın başkanımızın ve teknik direktörümüzün oyuncuyu ikna etmek için Avrupa'ya, ülkesine, oyuncunun ayağına gitmesi de kabul edilemez. Trabzonspor'da oynamak isteyen Trabzon'a gelir, görüşülür, anlaşılır. 'Trabzonspor başkanlık koltuğu Türkiye 'de on koltuktan biridir' diyen sayın başkanımız Hacıosmanoğlu'dur. ' Dünya kulübü olacağız' diye yola çıktık, kendimizle, değerlerimizle çelişmeye başladık. Ben bunları kabul edemiyorum. Trabzonspor kimsenin ayağına gitmez. Burası, 'Fener olmazsa Trabzon'da oynarım' diye düşünenlerin aidiyet hissedeceği bir yer değildir. Trabzonspor'u İstanbul kulüplerinden biri gibi görmek kimsenin haddine de değildir. Kendi hikayesini kendi çocuklarıyla, alın teriyle yazan Anadolu çocuklarının yeridir. Biz bunun için seçilmedik. Ben yönetici olarak bu düşüncelerimi en net şekilde başkanımızla da paylaştım. Oyuncu istemiyorsa, bu kadar paralar verip almayalım dedim. Bugün aynı yerdeyim. Büyük kulüplerin gelenekleri, değerleri vardır. Bu transfer hiçbir aşamasında bize uyan bir transfer değildir." Ömür AVCI (DHA)

Trabzonspor çıldırdı: 7 milyon+3 futbolcu