Erkan Zengin'de son durum

Erkan Zengin'de son durum
Erkan Zengin'de son durum
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, transferi yılan hikayesine dönen Erkan Zengin için, "Burada, durumdan vazife çıkaranlar ve başka bir kulübe menfaat temin etmeye çalışanların oyunu var" dedi.

Yakup Aslan , yönetim kurulu olarak geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını ve toplantının verimli geçtiğini belirtti.

İlk yarının değerlendirmesi, transfer çalışmaları ve kulübün ekonomik durumu gibi konuların ele alındığı toplantıda herkesin özgürce fikrini söylediğini, bütün konuların tartışılarak ortak kararlar alındığını ifade eden Aslan, "Bahsedildiği gibi yönetimde bir çatırdama, istifa gibi bir durum söz konusu değildir. Ne başkanımızın 'isteyen gitsin' diye bir ifadesi ne de bir yönetim kurulu üyesinin de bu yönde mesajı olmuştur. Birliktelik içinde çalışmalara devam edileceği teyit edilmiştir. Trabzonspor ikinci yarıya çok daha güçlü girecektir" dedi.

"ERKAN ZENGİN TRANSFERİNDE OYUNLAR DÖNÜYOR"

Aslan, yurt dışından dönmesi beklenen Erkan Zengin'in transferinin kısa süre içinde netleşeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Erkan'ın kulübüyle anlaştık. Erkan'ın da birebir görüşmelerimizde olumsuz bir ifadesi yok. 'Benim söylediklerimi yanlış yorumladılar' dedi. Zaten gelmek istemeyen bir futbolcu almamız söz konusu olamaz. Gerçek menajerinin dışında durumdan vazife çıkaran kişiler, yapılan spekülasyonlar var. Eskişehirspor Kulübü ve Trabzonspor Kulübü'nü zor durumda bırakıp başka bir kulübe menfaat temin etmeye çalışanların oyunu var. Bu transfer konusu olumlu veya olumsuz netleştikten sonra kimin hangi oyunlar peşinde olduğu, ne tür manipülasyonlar yapıldığı ve olayın aslı kamuoyuna bildirilecektir."

Erkan Zengin dışında 2-3 futbolcuyla da ilgilendiklerini söyleyen Aslan, "Kulübü maddi sıkıntıya sokmadan takas yoluyla transferleri gerçekleştireceğiz. Devre arasında hocamızın belirlediği noktalara bu transferleri yaparak ikinci yarıya çok daha iddialı girmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.