Erkeklerde sürpriz final

Bu yıl yağmur nedeniyle programı bir hayli aksayan Wimbledon'da, erkeklerde yarı final maçları bulutların azizliğine uğramadan tamamlandı ve ortaya sürpriz bir final çıktı: Philippoussis-Federer.

LONDRA - Bu yıl yağmur nedeniyle programı bir hayli aksayan Wimbledon'da, erkeklerde yarı final maçları bulutların azizliğine uğramadan tamamlandı ve ortaya sürpriz bir final çıktı: Philippoussis-Federer.
Günün ilk yarı final maçında Avustralyalı Mark Philippoussis, Fransız rakibi Sebastien Grosjean önünde 1 saat 55 dakikada galibiyete ulaştı. Daha önce favorilerden Andre Agassi'yi de eleme başarısını gösteren ve tenis dünyasında hızı saatte 200 kilometreyi aşan sert servisleriyle tanınan Philippoussis, ilk seti 7-6 kazandıktan sonra, 6-3'lük iki setle rakibine hiç şans tanımadı. Turnuvaya başlarken seribaşı bile olmayan Avustralyalı raket, böylece kariyerinde ilk kez Wimbledon'da final oynama hakkını kazandı.
İlk kez finalist olan bir başka raket de İsviçreli Roger Federer. Bu yıl favoriler arasında sayılan Amerikalı Andy Roddick'i, müthiş bir servis-vole oyunundan sonra 7-6, 6-3, 6-3'lük setlerle mağlup etmeyi başaran Federer, finalde Philippoussis'in rakibi olacak. Federer 22, Philippoussis ise 27 yaşında. Her iki tenisçi de daha önce önemli bir turnuvanın finalinde karşı karşıya gelmemişlerdi. (Spor Servisi)