Erken final: Federer Roddick'in karşısında

Amerika Açık'ta Roger Federer yola tüm hızıyla devam ediyor. İsviçreli tenisçi son olarak Feliciano Lopez karşısında ilk sette zorlandıysa da sonraki üç seti rahat geçerek adını yarı finale yazdırdı.

NEW YORK - Amerika Açık'ta Roger Federer yola tüm hızıyla devam ediyor. İsviçreli tenisçi son olarak Feliciano Lopez karşısında ilk sette zorlandıysa da sonraki üç seti rahat geçerek adını yarı finale yazdırdı. Son üç Amerika Açık'ı şampiyon bitirerek bu yılın da en büyük favorisi konumunda turnuvaya gelen Federer, İspanyol rakibi karşısında ilk seti 6-3 kaybetti. İkinci sette toparlanan Federer 6-4, 6-1 ve 6-4'lük üç set sonunda çeyrek finalist oldu. Dünya sıralamasının bir numarası çeyrek finalde geçen yılın finalinde karşılaştığı Andy Roddick'le karşı karşıya gelecek.
Maç sonrası Federer rakibinden övgüyle söz etti. İsviçreli raket, "Lopez özellikle ilk iki sette harika oynadı. Oyunu dikte eden taraftı ve inanılmaz servisler kullandı" diye konuştu. Federer böyle durumlarda bir seti kaybedince 'Belki de bu gece benim için işler iyi gitmeyecek' diye düşündüğünü söyledi ve ekledi: "Ama sonra çok iyi oynadım." Roger Federer Amerika kariyerindeki 12. grand slam şampiyonluğunu elde etmek için geldi.
Rakamlar 'Federer' diyor
Şimdiye kadar çeyrek finaldeki rakibi Roddick'e karşı elde ettiği dereceler bu karşılaşma öncesi istatistik açısından Federer'i avantajlı kılıyor. 14 maçta Federer rakibine sadece bir kez yenildi. Fakat İsviçreli bu konuda da temkinli: "Bu benim hiçbir işime yaramayacak bir rekor. Yeni bir günde her şey mümkün." (Spor Servisi)