'Erken uyarıyı dikkate alın'

Ligde oynadıkları ilk maçta kendi saha ve seyircisi önünde İstanbulspor'a 3-0 yenilen Fenerbahçe'de moraller altüst oldu. Sarı-Lacivertli ekibin teknik direktörü Christoph Daum, takımın başına geçtiği günden beri dün ilk kez oyuncularına sert çıktı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBULSPOR - Ligde oynadıkları ilk maçta kendi saha ve seyircisi önünde İstanbulspor'a 3-0 yenilen Fenerbahçe'de moraller altüst oldu. Sarı-Lacivertli ekibin teknik direktörü Christoph Daum, takımın başına geçtiği günden beri dün ilk kez oyuncularına sert çıktı. Futbolcularına, "Doğrusu sizi tanımakta zorluk çektim" diyen Alman çalıştırıcı, "Sizden böylesine kötü bir oyun beklemiyordum. 55 bin seyirciye acı çektirdiniz. Şunu açıkça söylüyorum ki, siz de acı çekersiniz. Bundan sonraki maçlarda bu hataları yapan, çim sahayı unutur, yanımda oturur"
uyarısında bulundu. Alman teknik direktör, çok üzgün olmasına rağmen sakin bir şekilde uyarılarda bulunurken, şöyle konuştu: "Bu yenilgiden, hem benim hem de sizlerin çıkaracağı dersler var. Şunu anladım ki, ilerleyen haftalarda işimiz çok zor. Yapmamız gereken yığınla iş olacak. Belki de ligin ilk maçında bu tokat iyi oldu. Erken uyarıyı ciddiye almak zorundasınız."
Savunmaya adam aranıyor
İstanbulspor maçının 50. dakikasında takımını 10 kişi bırakan ve farklı yenilginin yolunu açan Erhan'a ceza kapıda. Teknik heyet, bu futbol hareketinde kasıt olduğunu yönetime rapor edince, gurbetçi sporcuya 20 bin dolar para cezası verileceği öğrenildi. İstanbulspor maçında yediği üç golün yanı sıra yaptığı acemice hareketlerle tepki toplayan Enke'nin yerine Trabzonspor maçında kaleyi genç Recep'in koruması bekleniyor. Trabzonspor maçı hazırlıklarına başlayan Fenerbahçe'de, zorlu maç öncesi teknik heyeti sıkıntı bastı. Kanatlarda oynayan Fatih ve Erhan'ın cezalı, Ali Güneş'in sakat olması, İsmail Güldüren ve Mahmut'un da hazır olmamaları, Trabzonspor maçı öncesi Daum'u yeni arayışlara yöneltti. Alman hocanın, Bordo-Mavili ekip karşısında Tuncay'a forvetteki eski görevini vermesi beklenirken, Serhat'ı ise sağ kanat hücumcusu olarak kullanması bekleniyor.