Erkiner: Kartal'ın kaçması zor

Uluslararası Spor Mahkemesi'nin Türk üyesi Kısmet Erkiner, Beşiktaş'ın tazminattan kaçmasının zor bir ihtimal olduğunu savunurken "Kararı tam okumadım ancak Beşiktaş'ın o tazminatı ödeyeceğini tahmin ediyorum" diye konuştu.

İSTANBUL - Uluslararası Spor Mahkemesi'nin Türk üyesi Kısmet Erkiner, Beşiktaş'ın tazminattan kaçmasının zor bir ihtimal olduğunu savunurken "Kararı tam okumadım ancak Beşiktaş'ın o tazminatı ödeyeceğini tahmin ediyorum" diye konuştu.
Erkiner'in bundan sonraki süreçle ilgili düşünceleri şöyle: "Savunmanın kısıtlanması, kamu düzenine aykırı bir karar alınması ya da delillerin karartılmış olması durumunda İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurulabiliyor. Ancak maddi davalarda böyle olaylara sık rastlanmaz. Zaten bugüne dek CAS kararlarıyla ilgili İsviçre Federal Mahkemesi'ne beş kez başvuruldu. Bu beş başvuruda da CAS'ın verdiği karar onandı."
Taraflar arasında bir uzlaşma olup olamayacağıyla ilgili ise Erkiner, "Karar çıkmadan uzlaşmaya gidilse olurdu. Böyle davalarda bizim bu yönde çağrılarımız da olur, ancak mahkemeyi kazanan biri böyle bir uzlaşmaya gider mi bilemem" şeklinde görüş belirtti. (Spor Servisi/aa)