Erman Toroğlu'na 'etik'i Serhat Ulueren aşılayacak!

Erman Toroğlu'na 'etik'i Serhat Ulueren aşılayacak!
Erman Toroğlu'na 'etik'i Serhat Ulueren aşılayacak!

Spor Programları Değerlendirme Toplantısı na TFF Başkanı Yıldırım Demirören de katıldı. Fotoğraf: SALİH ZEKİ FAZLIOĞLU/AA

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Televizyon Yayıncıları Derneği’nce (TVYD) tertiplenen ‘ Spor Programları Değerlendirme Toplantısı’nda ilginç olaylar yaşandı. Spor programlarına çekin düzen verilmesini öngören toplantının yapılmasının sebeplerinden biri olan Telegol Programı’nın yapımcı ve sunucusu Serhat Ulueren, denetçi seçildi!
İstanbul ’daki toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, RTÜK Başkanı Davut Dursun, TVYD Başkanı Adem Gürses, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Halil Ünal ile çeşitli televizyonların spor müdürleri katıldı. Toplantıda Kanal D’den İlker Yasin, Habertürk’ten Faik Çetiner, TV8’den Serhat Ulueren ve STV’den Mehmet Şeyhoğlu RTÜK’ün spor programları denetleyicileri olarak seçildi.
Böylece Ulueren, en çok eleştiri alan kendi programı olan Telegol’deki Erman Toroğlu başta olmak üzere yorumculara etik ilkeleri belirleyecek!..

Demirören’e sert taş!
Toplantıda söz alan TVNet Spor Müdürü Eyüp Karakuş, Bakanı Kılıç’a dönüp “3 Temmuz süreci bu işin içinde. Suçlar cezasız kaldıkça, televizyon programlarındaki bu şiddet önlenemez. Kirlenme, kinlenmeye dönüştü. Güzide bir kulübümüz, UEFA Avrupa Ligi’ne gidemiyor. Ve o kulübü batıran kişi, TFF Başkanı oluyor” deyince ortam gerildi. Demirören, RTÜK Başkanı Dursun’ndan müdahale istedi. Bu arada Dursun, “Toplantının somut sonuç etik kuralların belirlenmesi oldu” dedi.