Erol Togay hayatını kaybetti

Erol Togay hayatını kaybetti
Erol Togay hayatını kaybetti
Türk futbolunun ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Erol Togay, 62 yaşında hayatını kaybetti

Bir dönem Fenerbahçe Kulübü'nde teknik direktörlük görevinde de bulunan, Beşiktaş Kulübü eski başkanlarından Nuri Togay'ın oğlu, Türk futbolunun 'Kafacı Erol' lakaplı futbolcusu Erol Togay, hayatını kaybetti.

EROL TOGAY KİMDİR?
Futbola Vefaspor'da başladı. Oradan Altay'a geçti. 1978 yılında Fenerbahçe'ye transfer oldu. Defansın ortasında oynadı. 1981-82 sezonundan itibaren iki sezon Adana Demirspor'da oynadıktan sonra aktif futbola veda etti.

1 Mart 1980 yılında İnönü Stadı'nda oynanan Fenerbahçe - Adana Demirspor karşılaşmasının 77. dakikasında sarı-lacivertli takımın 1000. golünü penaltıdan atarak tarihe geçti. Hava toplarındaki hakimiyeti nedeniyle kendisine "Kafacı Erol" lakabı takıldı.

20 kez millî takımlara çağrıldı, 1 kez Türkiye U-21 ve 19 kez de Türkiye A Millî forması olmak üzere, toplam 20 kez millî formayı giydi. 1991 yılında Hollandalı çalıştırıcı Guus Hiddink'in ardından Fenerbahçe teknik direktörlüğüne getirildi ve sadece 3 maç takımın başında kalabildi.
Togay, uzun bir süredir Multipl Skleroz (MS) hastalığı tedavisi görüyordu.

Babası Nuri Togay, bir zamanlar Türkiye'nin ünlü politikacısı ve spor adamıydı. 1957-60 dönemlerinde Beşiktaş Kulübünde de başkanlık görevinde bulundu.(hürriyet)