Ersan İlyasova: Duyunca şok geçirdim!

Ersan İlyasova: Duyunca şok geçirdim!
Ersan İlyasova: Duyunca şok geçirdim!
Sezon başında önce Milwaukee Bucks'dan Detroit Pistons'a, ardından Orlando Magic'e takas olan milli basketbolcu Ersan İlyasova, bu transferlerin perde arkasını anlattı.

LOS ANGELES - NBA 'de forma giyen Ersan İlyasova, "Detroit Pistons'a transfer olduğum zaman kariyerim için önemli hedefler koymuştum. Pistons'daki eski koçum Stan Van Gundy bana çok güvendiğini ve takım olarak yüksek hedeflerimizin olacağından bahsediyordu.Takıma alışmıştım her geçen gün form grafiğim artıyordu ama geçtiğimiz All-Star haftasında bana sürpriz bir şekilde Orlando Magic 'e takas edildiğimi söylediler. Bu benim için şok etkisi yarattı. 'Orlando Magic'e transfer oldun' dediler, şok geçirdim. Ancak bu aynı zamanda yaptığımız işin bir parçası. Bazı şeyler senin elinde olmuyor" ifadelerini kullandı.

BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİLER

Milli basketbolcu, "Şimdi Orlando Magic forması giyiyorum. Burada daha önce Milwaukee Bucks'ta antrenörlüğümü yapmış olan Scott Skiles ile tekrar bir araya geldim. Takım olarak genç bir yapımız var. Bana ilk geldiğim günden beri bütün takım arkadaşlarım büyük bir yakın ilgi gösterdi" şeklinde konuştu.

PLAY-OFF ŞANSIMIZ DEVAM EDİYOR

Takımının Play-Off şansını değerlendiren İlyasova, "Doğu Konferansı'nda bulunan takımların play-off'a kalmaları için aralarında çok fazla bir fark yok . Biz eğer maçlarımızı kazanıp iyi bir seri yakalarsak bu şansı yakalarız. Eski oynadığım takımlara göre burada daha az süre alıyorum. Daha fazla süre alırsam takıma daha fazla verimli olabileceğimi düşünüyorum" dedi.

"BABANIZ KOBE´YE KARŞI OYNADI"

Ersan İlyasova , bir de unutamayacağı anısını anlattı: Kobe Bryant gibi bir NBA efsanesine karşı oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Kobe bizim dönemimizin en iyisi. Ona karşı oynadığım maçlar hepsi unutamayacağım anılar olarak kalacaklar. Çocuklarıma 'Babanız Kobe'ye karşı oynadı' demenin gururunu yaşayacağım." BarbarosTAPAN (DHA)