Ersan İlyasova'ya haciz şoku

Ersan İlyasova'ya haciz şoku
Ersan İlyasova'ya haciz şoku
NBA'de forma giyen Ersan İlyasova'nın eski menajeri Tolga Tuğsavul, alacakları için milli basketbolcunun Türkiye'deki malvarlığına haciz kararı çıkarttı. Basketbol Federasyonu'ndan yardım isteyen Ersan, sorunun çözülmemesi halinde bir daha Türk Milli Takımı forması giymeyeceğini bildirdi.

Avrupa Şampiyonası’nda 12 Dev Adam’ın en büyük kozlaından olan Ersan İlyasova sıkıntılı günler geçiriyor. NBA’de Milwaukee Bucks formasıyla başarılı bir sezon yaşayan İlyasova’nın, Türkiye ’deki 4 milyon Dolar'ı aşkın malvarlığına eski menajeri Tolga Tuğsavul tarafından, alacakları karşılığında tedbir kararı çıkartıldığı, dayanak olarak da yıldız oyuncunun 10 yıl önce attığı imzanın gösterildiği öğrenildi.

Milliyet'in haberine göre; Tolga Tuğsavul’un, Ersan ile kariyerinin başında, 10 yıl boyunca kazancının yüzde 10’unun kendisine ödenmesi konusunda bir anlaşma yaptığı ortaya çıktı. Milli oyuncu ise geçtiğimiz yıllarda Tuğsavul ile menajerlik ilişkisini bitirdi ve bu nedenle ödeme yapmadı. Ersan, malları için tedbir kararı çıkarılmasının ardından Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan (TBF) yardım istedi.

BARBAROS AKKAŞ'LA GÖRÜŞTÜ

Sportif Direktör Barbaros Akkaş’ın dün sonlanan Amerika ziyareti sırasında yaz döneminde milli formayı giyeceğini belirten Ersan’ın, ancak bu sorunun çözülmemesi durumunda, Türkiye’ye gelmeye sıcak bakmadığını yakın çevresine iletti.

Konuyu incelemesi için bir avukat görevlendiren TBF, yasal olarak elinde imzalı anlaşma bulunan Tolga Tuğsavul’u bu kararın vazgeçirmek için çaba sarfederek arabuluculuk yaptığı ve sorunun milli takımı etkileyeceği düşünülmese de kötü bir sürpriz olasılığını tamamen ortadan kaldırmaya çalıştığı ifade edildi.

Menajer Tuğsavul ise mahkemenin kendisi lehine karar verdiği ancak konuyu iki tarafın aralarında çözebileceği ve bunun için de görüşmelerin devam ettiğini söyledi.