Ersen'in papatya falı şimdi 'gidiyor' diyor

Papatya falı misali 'Gidiyor, gitmiyor' diye sürüp giden Trabzonsporlu Ersen Martin'in İspanyol kulübü Recreativo Huelva'ya transferi, bir kez daha 'Gidiyor' devrine girdi. Eylül ayının başında Huelva'yla...

TRABZON - Papatya falı misali 'Gidiyor, gitmiyor' diye sürüp giden Trabzonsporlu Ersen Martin'in İspanyol kulübü Recreativo Huelva'ya transferi, bir kez daha 'Gidiyor' devrine girdi. Eylül ayının başında Huelva'yla anlaşan fakat İspanyol ekibiyle Trabzon arasında bonservis bedeli konusunda ortaya çıkan sorun nedeniyle transferi askıya alınan 28 yaşındaki oyuncu, iki hafta önce FIFA'ya bir mektup yazarak "Sakatım ve sekiz hafta boyunca tedavi olacağım. Sakat sakat Recreativo'a gitmek yerine Trabzon'da kalacağım" açıklamasını yapmıştı.
Kesin karar bu hafta çıkacak
Ne var ki Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, dün Ersen'in bu kararından vazgeçtiği ve FIFA'ya ikinci bir mektup yazarak Huelva'ya gitmek istediğini bildirdiği yönünde bir duyum aldıklarını söyledi. Ersen'in avukatının bu söylentiyi yalanladığını dile getiren Sayitoğlu, "Şayet böyle bir mektup göndermişlerse davayı Recreativo kazanır ve Ersen gider" dedi. FIFA'nın dosyayla ilgili kararını bu hafta içinde bildireceğini dile getiren Haşim Sayitoğlu, "Ersen ayrılmak istiyorsa yapabileceğimiz bir şey yok" diye konuştu. (Spor Servisi)