'Ersun Yanal beni sevemedi'

'Ersun Yanal beni sevemedi'
'Ersun Yanal beni sevemedi'
Fenerbahçe'nin Roma'ya kiralık olarak gönderdiği Salih Uçan, İtalya'daki günlerini ve sarı-lacivertli takımda yaşananlara dair açıklamalarda bulundu.

Aykut Kocaman döneminde takımın önemli parçalarından biri olan Salih Uçan, Ersun Yanal'ın takımın başına gelmesiyle dakikaları gün gün azalmıştı. Sezon sonunda adı birçok Anadolu kulüpleriyle anılmaya başlayan 20 yaşındaki yıldız adayı, transfer döneminde tercihini Roma'dan yana kullanmıştı.

Aziz Yıldırım bunu hep yapıyor!


Roma'nın kamp yaptığı Avusturya'da Fanatik Gazetesi'ne konuşan genç oyuncu, Ersun Yanal'ın ayrılışını ve aralarındaki bağı da dile getirdi. Salih Uçan, Yanal'ın ayrılışına şaşırdığını aktardı ve birlikte çalıştıkları dönem için; "Beni neden oynatmadığına dair birçok konu konuşuldu. Beni bir türlü sevemedi. 'Kanımız uyuşmadı herhalde' desek yalan olmaz. Çünkü oradan evvelki sezon Aykut Kocaman ile ilk yılım olmasına rağmen ciddi şans bulmuştum. Eğer kalsaydım beni PTT 1. Lig'e kiralarlardı" ifadelerini kullandı.

"BENİ BENDEN İYİ TANIYORLAR"

Genç orta saha Roma'da geçirdiği günleri alışma sürecini ise şöyle anlattı; "Yavaş yavaş İtalyanca öğrenmeye başladım. Amerika kampı çok faydalı geçti. Hocam beni tam istediğim bölgede oynatıyor. Zaten Roma, Fenerbahçe 'ye geldiğim ilk sezon bana göz koymuş, izlemişler hep. Ancak Fenerbahçe 5 milyon Euro isteyince geri çekilmişler ve beklemişler. Geçen sezon Ersun Yanal beni oynatmayınca onlar da tekrar teklif yapıp, aldılar. Aslında beni benden iyi tanıyorlar ve futbol yapımı bilerek aldılar.

Fenerbahçe'ye Merkel engeli