Ersun Yanal çileden çıktı

Ersun Yanal çileden çıktı
Ersun Yanal çileden çıktı
Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, öğrencilerini medya önüne atmadı ama kapalı kapılar ardında ilk kez sert uyarılar yaptı. Yardımlaşma ve koordinasyon eksiğine dikkati çeken bordo- mavililerin hocasının, "Birbirinizi ilk kez görmüş gibiydiniz" dediği öğrenildi.

İyi giden seri Beşiktaş yenilgisiyle bitti, Trabzonspor ’da keyifler kaçtı. Bordo-mavili takımın başında ilk yenilgisini alan teknik direktör Ersun Yanal, karşılaşmanın ardından her ne kadar futbolcularını kamuoyunun önüne atmayıp genel bir özeleştiri yaptıysa da devrede ve özellikle de 90 dakikanın sonunda ekibini ilk kez ciddi şekilde uyardığı öğrenildi.

Cardozo deplasmanlarda suskun


"DERSİMİZİ ALMALIYIZ"

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; başarılı teknik adamın, 3-0’lık sonuç kadar silik oyun üzerinde durduğu ve koordinasyon problemlerini masaya yatırdığı bildirildi. Aynı eleştirileri Ersun Yanal, dünkü Legia Varşova provasında da tekrarladı.

Karadeniz temsilcisinin hocası, basına kapalı antrenmanda, “Bir daha tekrarlanmasını istemiyorum” diyerek şunları söyledi:
“İyi maçlarınızı inkar eder gibiydiniz. Bu kadar birbirinden kopuk oynamayı nasıl başardınız anlamıyorum. Sanki birbirinizi ilk kez görür gibiydiniz. Ben her şeyi anlarım ama paniği ve bu görüntüyü anlamakta zorlanıyorum. Ben de, sizler de bu maçtan gereken dersi çıkarmalıyız. Önümüzde hâlâ kayıpları telafi edebilecek bir zaman ve fikstür var. Özür dilemek, kendimize yakışanı yapmak zorundayız. İki haftada bir geriye giden, kendisine güvenenleri üzen bir Trabzonspor kimsenin beklentisi değil.”

Trabzonspor'a Danimarkalı hakem