Ersun Yanal: İstikrar problemimiz var

Trabzonspor cephesinde maç sonrası en dikkat çekici açıklamalar teknik direktör Ersun Yanal'dan gelirken, genç teknik adam yaşadıkları sıkıntıların çözümünün tek bir...

  • Trabzonspor cephesinde maç sonrası en dikkat çekici açıklamalar teknik direktör Ersun Yanal'dan gelirken, genç teknik adam yaşadıkları sıkıntıların çözümünün tek bir kişide olmadığını ve camia olarak topyekün hareket etmeleri gerektiğini ifade etti. "Trabzon'da uzun zamandır istikrar yok. Mağlup olmaya başlayınca güven kaybı ya-şayıp maç disiplininden kopuyoruz" derken, takımın genel durumuna yönelik bir soruyu da "Oyuncu portföyümüzü geliştirmeliyiz. Belirsizliğin hâkim olduğu bir hava var. Bunlar oyuncuları da etkiliyor" şeklinde cevapladı. Bu sene için 'şampiyonluk' kelimesinin zikredilmesini istemediğini söyleyen Yanal, bu hedefe ulaşmak için planlı bir çalışmanın şimdiden başlatılması gerektiğinin altını çizdi.
  • Maç sonrası açıklama yapan Gençlerbirliği Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, "Çok iyi oynadık. Pozisyonların çoğunda biz vardık. Zaten bu iyi futbolun sinyallerini Gaziantepspor maçında vermiştik" derken, Kulüp Başkanı İlhan Cavcav da "Sezonun en iyi futbolunu sergiledik. Böyle oynadığımız sürece daha birçok galibiyet alacağımıza inanıyorum" diye konuştu.