Ersun Yanal: Mazeretimiz yok

Ersun Yanal: Mazeretimiz yok
Ersun Yanal: Mazeretimiz yok
Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Karabükspor karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamada 'hiçbir mazeretimiz yok' dedi.

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, Karabükspor karşılaşmasının ardından açıklamada bulundu.  İşte Yanal'ın açıklamalarının satırbaşları...

MAZERETİMİZ YOK

"Hiçbir mazeretin arkasına sığınmayacağız. Mazeretimiz yok. Rakibimiz galibiyeti bizden aldı. Ritmimizi zaman zaman kaybettik. Sezon başından bu yana sadece 1 maçta bunu gördük. Oyunun belirli bölümlerinde üstünlüğü çok fazla rakibe kaptırdı. Biz taraftara böyle bir Fenerbahçe hiç izletmedik. Bundan sonra izletmemek için uğraşacağız. Kaybettiğimiz puanlar için üzülüyoruz tabii ki. Önümüzdeki haftalarda ortaya koyacağımız futbol bu değil. Bir sonrali haftayla birlikte kaldığımız yerden devam edeceğiz."

YANAL'IN BASIN TOPLANTISINDAN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, "Belli bir kalitemiz var, şartlar ne olursa olsun onun altına asla düşmemeliyiz" dedi.

Yanal, Kardemir Karabükspor'a 2-1 yenildikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sergiledikleri oyun ve mücadelenin, takımın uzun zamandır ortaya koyduğu mücadeleden uzak olduğunu söyledi.

Maç içi iletişim ve koordinasyon açısından oyuncularının eksik kaldığını anlatan Yanal, "Eksiklikler, rakibin üstünlüğünü ortaya koyduğu dakikalarda ortaya çıktı. Bugüne kadar kazandığımız maçlardaki koordinasyon ve oyun disiplinini ortaya koyamadık" diye konuştu.

Yanal, şöyle devam etti:

"Maçı kaybettik. Kaybetmemizle ilgili altı çizilecek birçok nokta olabilir ama kaldığımız yerden devam etmek durumundayız. Belli bir kalitemiz var, şartlar ne olursa olsun onun altına asla düşmemeliyiz. Mücadele ve koordinasyondan ödün vermememiz gerekiyor. Bunları yapmaya devam edeceğiz."

Sahanın zeminiyle ilgili bir soru üzerine Yanal, "Futbol iyi sahalarda oynandıkça keyifli olan bir oyun. Sahalar bozulduğunda elbette bazı faktörler oluyor ama karşı takımın fırsat bulup size karşı üstünlük kuruyor olmasına mazeret olarak kabul edilemez. Siz tepki göstermek ve direnmek zorundasınız. Bu kaliteye sahip takımsınız. Bunu mazeret olarak görmüyorum" ifadelerini kullandı.

Yanal, takımın ikinci yarıda oyundan düşmediğini, bir türlü koordinasyonu sağlayamadığını kaydetti ve sözlerini şöyle tamamladı:

"Oyuncularımızın birbiriyle olan uyumu, ahengi ortada yoktu. Bu disiplin koptukça oyundan uzaklaştık. Buna bir daha müsaade edeceğimizi zannetmiyorum."