'Ersun Yanal şike teklif etti'

'Ersun Yanal şike teklif etti'
'Ersun Yanal şike teklif etti'
Trabzonspor'da Vahid Halilhodzic'in yerine göreve gelen teknik direktör Ersun Yanal hakkında şok bir iddia ortaya atıldı.

Beyaz TV'de yayınlanan 'Derin Futbol ' programında yorumculuk yapan Ahmet Çakar ve eski oyuncu Nedim Şişko, Trabzonspor ile prensip anlaşmasına varan teknik direktör Ersun Yanal'ı hedef aldı.

Ersun Yanal'a zorunlu rötar!


"1986 yılında oynanan Yeni Nazillispor-Alanya maçından sonra Nazilli Emniyeti'nin yaptığı soruşturmada Ersun Yanal'ın şike yaptığı tespit edilmiş midir?. Yanal, Nazilli'nin futbolcusu, kaleci Nedim Şişko. Alanya maçı öncesi Yanal, Alanyasporlu iki idareciyle birlikte Nedim beyin yanına gelerek şike teklif ediyor. Nedim bey bunu idarecilere söylüyor. O zamanlar suç olmadığı içinkonu kapanıyor" ifadelerini kullandı.

Beyaz TV'ye konuşan Nedim Şişko, "İki tane gol yiyeceksin, ertesi sene Alanyaspor'a transfer edeceğiz dediler. Adam beni ikna edemeyince 'Takım arkadaşın Ersun Yanal arabada' dedi. Aşağıya indik Ersun Yanal'ı arabada gördüm ve tükürdüm. Maçı 2-1 kazandık. Polis de tertibat aldı, ikinci gelişlerinde Yanal'ı getirmediler onlar yakalandı sonra serbest bıraktılar" dedi.

Bordo-mavili takımın başına Yanal'ın getirilmesini yorumlayan Şişko, "Herkes çıkar uğruna bir şeyleri satıyor. Para gelsin diye şerefini satıyor. Trabzonspor Başkanı dürüstlükten, şereften bahsediyor. Takımın başına getirdiğin hocaların kişiliğini bir araştır" şeklinde konuştu.

"SAVCILIKTA DOSYA VAR"

Nedim Şişko'nun iddialarını yorumlayan Ahmet Çakar, Ersun Yanal ile ilgili Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'nda 1986 yılına ait şike dosyası bulunduğunu iddia etti.

Trabzonspor 3-2 Konyaspor