"Ersun Yanal, Türkiye'nin Mourinho'su"

"Ersun Yanal, Türkiye'nin Mourinho'su"
"Ersun Yanal, Türkiye'nin Mourinho'su"
Yorumcu Sinan Engin, Trabzonspor'un deplasmanda Galatasaray'ı 3-0 yendiği maçın ardından bordo-mavili takımın teknik direktörü Ersun Yanal'a övgüler yağdırdı.

Trabzonspor'da Vahid Halilhodzic'in ayrılığından sonra göreve gelen teknik direktör Ersun Yanal, ilk maçında Galatasaray deplasmanından galibiyetle dönmeyi başardı.

Trabzonspor'a coşkulu karşılama


Sporx.com'da yer alan habere göre; Beyaz TV'de yorumculuk yapan Sinan Engin, "Yanal bana göre Türkiye 'nin Mourinho'su. Oynattığı futbolla ve yaptığı etkiyle bunu yakıştırıyorum. Eğer şampiyon yaparsa tabii ki. Türkiye'nin en iyi yerli hocası. Mourinho'da da 250 gram beyin var, Ersun Yanal'da da. Mourinho, Ersun Yanal gibi davranmıyor. Mourinho karizmasıyla davranışlarıyla müthiş bir adam, ben de Yanal'da bunu görüyorum" ifadelerini kullandı.

Karizmanın önemli olduğunu vurgulayan Engin, "Ersun Yanal'ın futbol dışı davranışları doğru olsaydı Fenerbahçe ile devam etseydi şamiyonluğa ambargo koyardı. Tarz ve karizma da önemlidir. Kenarda da yakışıyor" dedi.

Tecrübeli hocanın akıllı bir adam olduğunu söyleyen Engin, "Trabzonspor'u diyelim şampiyon yaptı ya da bir çıkış yaptı. Kendisini geliştirmiş. Yanal çok akıllı bir adam. Hakkında çıkan haberlerde hiç istifini bozmadı" şeklinde konuştu.

Kevin Constant'ın sağlık durumu