Ersun Yanal'a sert tepki

Ersun Yanal'a sert tepki
Ersun Yanal'a sert tepki
Eskişehirpor Kulübü, Veysel Sarı ve Erkan Zengin konusunda eski teknik direktörü Ersun Yanal'a tepki gösterdi.

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirpor Basın Sözcüsü Bekir Sıtkı Saraç, Bursaspor maçı öncesi Asbaşkan Bahadır Ünalan ile Atatürk Stadı'nda yaptığı basın toplantısında, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın futbolcuları Veysel Sarı ve Erkan Zengin'i istediği yönündeki açıklamalarını eleştirdi.

Ersun Yanal'a ağır suçlama


Yanal ile Eskişehirspor'dan ayrılacağı zaman görüştüğünü anlatan Saraç, şunları söyledi:
"O zamanda Erkan Zengin ve Veysel ile ilgili bize 'o futbolcuları başınızdan atın, bunlar işe yaramaz' gibi bir takım şeyler söylemişti ama biz biliyorduk ki Ersun Yanal, Fenerbahçe ile anlaştı. Bunları da almak istiyor, ben kendisini ikaz etmiştim. 'Artık burdan ayrılıyorsun Eskişehirspor'un içinden ve futbolcularımdan elini çek, bizim verecek futbolcumuz da yok. O futbolcularla ilgili değerlendirmeyi teknik kadro ve yönetim yapar. Senden de bu konuda hiç bir bilgi istemiyoruz' diye söylemiştim ama zaman içerisinde bizim bütün duyumlarımız ve bize gelen haberler sürekli olarak bu iki futbolcuyu rahatsız ettiği yönündeydi."

"ERKAN ZENGİN'İN SÖZLEŞMESİNİ UZATACAĞIZ"

Takım ve adı geçen futbolcuların, Yanal'ın tavrına ilişkin kamuoyuna açıklamalarda bulunduğunu anımsatan Saraç, şöyle konuştu:
"Erkan Zengin, şimdi İsveç Milli Takımı'nın kampında, döndüğü zamanda sözleşmesini uzatma görüşmeleri yapacağız. Bunu biz kamuoyuna defalarca dile getirdik. Eskişehirspor yönetimi olarak, hiç bir futbolcumuzu satmak niyetinde değiliz. Futbolcularımızda gitmek niyetinde değil. Böyle olduğu halde sürekli futbolcularımızı 'seni alacağız' diye rahatsız etmeleri, hem etik olarak doğru değil, hem de FIFA kurallarına göre bu yasaklanmış durumda. Sözleşmesi devam eden bir futbolcuyla kulübünün izni olmadan, hiç kimse görüşme yapamaz. Bunları dinlemeden bu işleri yapmaya devam ediyor. Bütün basın kuruluşlarında ısrarla Ersun Yanal'ın, Aziz Yıldırım'dan Erkan Zengin'i istediği yönünde haberler takip ediyorsunuz. İki güzide kulübün arasını biraz kendini bilmez bir teknik direktörün açmasına Fenerbahçe'nin de izin vermemesi lazım. Biz de müsade etmiyoruz. "

DEDE SAKAT

Gazetecilerin, Bursaspor maçı öncesi futbolcuların durumuyla ilgili sorularını yanıtlayan Saraç, "Bursaspor maçı için Dede sakat, maalesef oynayamayacak. Şu ana kadar ki doktor ve teknik heyet raporu öyle. Maç saatine kadar yetiştirilmeye çalışılıyor. İnşallah iyileşirse hocamız da kadroya alırsa, oynayacak ama şu anda oynayamayacakmış gibi gözüküyor. Başka sakat oyuncumuz yok" ifadesini kullandı.

F.Bahçe'den Fernandes açıklaması


ES-ES'Lİ FUTBOLCULAR BOZÖYÜKSPOR'A YETİŞECEK

Saraç, Bozüyükspor Kulübü ile 'pilot takım' diye adlandırılan bir uygulama için işbirliği anlaşması yaptıklarını açıklayarak, ücretlerini Eskişehirspor'un karşılayacağı bir teknik direktör, bir masör ve alt kadrodan 9 futbolcu gönderdiklerini söyledi.

İhtiyaç olduğu takdirde teknik kadronun belirlediği oyuncuları vermeye devam edeceklerini aktaran Saraç, "Orada oynayan futbolcularımız daha sonra Eskişehirspor'a yetişmiş halde transfer edilecektir. Daha önce Amatör Spor Kulüpleri Eskişehir Başkanlığını yapan spor yöneticisi İsmet Ertuğrul, Eskişehirspor ve Bozüyükspor ile koordinasyonu sağlamak üzere genel koordinatör olarak kulübümüz tarafından atanmıştır " diye konuştu.

BİLET FİYATLARI

Asbaşkan Ünalan da haftasonu oynanacak Bursaspor maçıyla ilgili yarından itibaren biletlerin gişeler, çağrı merkezleri, biletix internet sitesinden alınabileceğini, yoğunluk yaşanmaması için alışveriş merkezlerinde de bilet satışı yapılacağını duyurdu.

Şu anda kapalı ve açık tribünde herhangi bir bloke olmadığını tüm koltukların satışa açık olduğunu belirten Ünalan, Bursapor misafir trübünü için Eskişehir'den bilet satışı olmayacağını bildirdi.

Bilet fiyatlarının kapalı ve açık tribün olarak belirlendiğini ifade eden Ünalan, şunları söyledi:
"Açık tribün fiyatı 25 lira, misafir ve nefer türbünü 50 lira, VİP-A 150 lira, VİP-B 125 lira, VİP-C 100 lira, VİP-C 1-D-E 75 lira, 1965 A Blok 150 lira, 1965 B Blok 125 lira, 1965 C Blok 100 lira 1965 D-D1 Blok ise 75 liradır. Ayrıca bir sezon boyunca açık tribün Bursaspor ve Trabzonspor maçları 25 lira, Galatasaray , Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları 50 lira diğer tüm maçlar 15 lira olacak. Kapalı tribün fiyatları ise maç gününden önce duyurulacak."

Kombine bilet satışlarının da Galatasaray ile oynanacak, maç saatine kadar süreceğini ifade eden Ünalan, kombine bilet tasarımlarını taraftarların belirlediğini de sözlerinde ekledi.

Fenerbahçe'den 2. Lig'e gitti