"Ersun Yanal'dan nefret ediyorum"

"Ersun Yanal'dan nefret ediyorum"
"Ersun Yanal'dan nefret ediyorum"
Habertürk muhabiri Feridun Niğdelioğlu, teknik direktör Ersun Yanal'ın istifasını değerlendirirken, çarpıcı iddialarda bulundu.

Fenerbahçe 'de teknik direktör Ersun Yanal'ın istifasının yankıları devam ediyor. Spor muhabiri Feridun Niğdelioğlu, Ersun Yanal'ın istifasından sonra çok önemli bir iddiada bulundu. İşte Niğdelioğlu'nun açıklamaları;

Yanal: Kurda kuşa yem oldum!


"Bir futbol kulübü düşünün, oyunculardan sadece iki isim; Alper Potuk ve Caner Erkin, hocalarının kalmalarını isteyecek. İkinci oyuncunun, Ersun Yanal'ın kalmasını istemesi her şeyin özeti aslında... Geçtiğimiz sezon Kuyt'ından Emenike'sine, Emenike'sinden Sow'una; hiçbir oyuncu Ersun Yanal ile iletişim kuramamıştır. Emenike, "O beni sevmiyor, ben ise ondan nefret ediyorum" diyecek kadar durumu taşımıştır. Kimse ağzını açıp tek bir kelime etmesin.
Ersun Yanal, geçen sezon tüm bu yaşananlara rağmen Emre ve Volkan'ın " Başkan sen, son haftalarda gelmeseydin şampiyonluk kaçardı; iyi ki geldin" demesine rağmen Ersun Yanal ile Aziz Yıldırım, 2 yıllık sözleşme imzaladı. Ancak Ersun Yanal, bunun kıymetini bilemedi.

Ben, Fenerbahçe'yi yıllardır takip ediyorum; Aziz Yıldırım'ı bazı konularda haklı gördüm, bazı konularda eleştirdim. Bu konuda Aziz Yıldırım'a laf söyleyen taş olur. Çünkü Ersun Yanal, ne Fenerbahçe'nin ne taraftarının ne de dostlarının kıymetini bilmedi. Aziz Yıldırım'ı tahrik etti, kendisini kovdurmaya çalıştı. Ama Aziz Yıldırım faka basmadı. Çünkü Fenerbahçe Futbol Takımı'nın antrenörü olmanın ağırlığını taşımak başka bir meziyettir. Buna Ersun Yanal haiz olamadı. Ersun Yanal, artık şununla övünür; "Fenerbahçe'yi şampiyon yapan yerli teknik direktörler içerisinde üçüncüsüyüm" der ve inşallah torunlarına bunu anlatır.

Gökhan Gönül'ün isyanı: O kişilikte...


Aziz Yıldırım yine çıktı televizyona; "Özel hayatından dolayı değil" dedi. Çünkü;
1- Oyuncularla iletişimi sıfırdı.
2- Özel hayatına dikkat etmedi. (Uyarılara rağmen)
3- 4. yıldızı takacak kuvveti kendinde bulamadı.

İşte bütün bunların özeti budur. Kaçmayı ve kendini kovdurmayı seçti. Satrançtan örnek verirsek; Aziz Yıldırım, Yanal'ı mat etti.

Bundan sonra ne olur?
"En kötüsü" denir ama bence en iyisi Aziz Yıldırım ve Mahmut Uslu Samandıra'da vakit geçirir, İsmail Kartal teknik direktör olur ve Fenerbahçe şampiyon olur. Bu belki herkesçe en kötü ihtimal ama bence değil. Çok değerli hocaların ismi geçiyor; Mustafa Denizli, Roberto Carlos gibi... Bu isimler de Fenerbahçe'yi şampiyon yapar.

Önümüzdeki günler Aziz Yıldırım'ın ne kadar doğru bir karar aldığını herkes görecektir. Tebrikler Aziz başkan..." (Habertürk)

Aziz Yıldırım'ı çıldırtan tablo!