Ersun Yanal'dan suç duyurusu!

Ersun Yanal'dan suç duyurusu!
Ersun Yanal'dan suç duyurusu!
Şikayet di­lek­çe­sin­de se­si­nin mon­tajlan­dı­ğı­nı be­lir­ten Ersun Ya­nal, "Ko­nuş­ma­yı tam ola­rak ha­tır­la­mı­yo­rum" dedi.

Fenerbahçe 'den istifa eden Ersun Yanal kulüple yollarını ayırmasının ardından kendisine ait olduğu iddia edilen bir ses kaydının sızdırılması sonrası harekete geçti ve savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yanal, futbolcularıyla bir maçtan sonra yaptığı iddia edilen konuşma hakkında verdiği savcılık ifadesinde Fenerbahçe camiası nezdinde itibarsızlaştırılmak istendiğini söyledi. Tecrübeli hocanın avukatı Murat Teber “Gizli bir ortamda konuşulan konuların ifşa edilmesinin suç olduğu düşüncesiyle suç duyurusunda bulunduk. Ses kaydında iki farklı bölümü birleştirip, bütün bir konuşma gibi bir algı oluşturmaya çalışmışlar. Biz konuşmayı da tam olarak hatırlamıyoruz. Bu nedenle ses kaydının incelenmesini istedik” diye konuştu.

AVUKATINDAN ETİK VURGUSU

Avukat Teber, teknik incelemeden çıkacak sonuçtan daha önemli olanın, olayın bir etik sorun ortaya çıkarması olduğunu belirterek, "Bu ahlak dışı olan, etik olmayan bir davranış. Bizim asıl işaret ettiğimiz nokta budur. Aynı hedef etrafında birleşen bir grubun, futbol takımının içerisinde gizli kalması gereken konular dışarı sızdırılıyor" ifadelerini kullandı. ( Bugün )