Ertuğrul Sağlam: Futbolda garanti yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, FC Zürih karşısında ilk maçta aldıkları 1-1'lik skorun kendilerini rehavete sokmaması gerektiğini söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, FC Zürih karşısında ilk maçta aldıkları 1-1'lik skorun kendilerini rehavete sokmaması gerektiğini söyledi. Karşılaşma öncesi Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Sağlam, "Futbolda garanti yok. Her zaman her şey olabiliyor. İlk maçın avantajını hiç düşünmeden, normal oyun anlayışımızı sahaya yansıtacağız. İlk maçtaki skoru göz önüne almayacağız. Taraftarımıza mutlu olacağı zevk alacağı bir maç izletmek istiyoruz" diye konuştu. Genç çalıştırıcı, bugünkü maçın kadrolarındaki tüm oyuncuların kariyerleri için önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Ertuğrul Sağlam, Vicente Del Bosque'ye ödenecek tazminat için takımın Brezilyalı oyuncusu Bobo'nun satılacağı yönündeki söylentilerin ise doğru olmadığını söyledi.
Basın toplantısına Sağlam ile birlikte katılan Arjantinli futbolcu Matias Delgado, bugünkü maçta gol atmak istediğini söyledi. Gaziantepspor maçında oyunda çıkarıldıktan sonra sinirlenen ve çıkış tünelinin brandasını yumruklayan Delgado, "Bu, kazanma hırsından kaynaklanan bir şey. Dünyanın her tarafında bütün oyuncular, oyundan çıkarıldığında haksız da olsa kızarlar. Bana yakışmayan bir hareket yaptım. Hocamdan özür diledim. Bundan sonra böyle bir şey olmayacak. Bu olayı çok büyütmemek gerekiyor" dedi. (Spor Servisi)