Ertuğrul Sağlam: Yıldız takıntımız yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ezeli rakiplerinin yıldız oyuncular transfer ettiği şu günlerde aceleci olmadıklarını, yıldız oyuncu takıntılarının bulunmadığını söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ezeli rakiplerinin yıldız oyuncular transfer ettiği şu günlerde aceleci olmadıklarını, yıldız oyuncu takıntılarının bulunmadığını söyledi. Nevzat Demir Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Sağlam, davranışları ve performansıyla yıldız seviyesine ulaşmış oyuncu alabileceklerini, bunu yaparken de yaş konusuna takılmayacaklarını söyledi. Yeni transferlerden memnun olduğunu dile getiren genç çalıştırıcı, iki yabancı transferin daha takıma büyük katkı yapabileceğini, yerli oyuncu almayı ise şu aşamada düşünmediklerini belirtti.
Takımdan ayrılan Ali Güneş ve kaleci Vedran Runje'nin gitmek istediğini belirten Ertuğrul Sağlam, "Beşiktaş'ta oynamak istemeyen oyuncuyu zorla takımda oynatmayız" derken, Ricardinho'nun gönderileceği iddialarını ise yalanladı. Bu arada yeni transferlerden Rüştü Reçber dün takımla ilk antrenmanına başladı.
Assunçao yazılı istekte bulundu
Sevilla'dan Navarro ve Betis'ten Assunçao'yu transfer etmek için İspanya'da bulunan Beşiktaş'ın ilerleme kaydedemediği öne sürüldü. Marca gazetesi, Assunçao'nun Türkiye'ye gelmek için şartlarını yazılı olarak Beşiktaş'a verdiğini, Siyah-Beyazlıların şartları kabul etmesi halinde kulüplerin anlaşmaya varabileceği belirtildi. Navarro transferinde ise pürüz çıktığı öğrenildi. (Spor Servisi)