Ertuğrul Sağlam'a tam destek

Ertuğrul Sağlam'a tam destek
Ertuğrul Sağlam'a tam destek
Bursaspor Yönetim Kurulu, yeşil-beyazlı takımın dün sahasında 2-0 kazandığı Eskişehirspor maçında taraftarların teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a istifa çağrısında bulunmasına tepki gösterdi.

BURSA - Yönetim Kurulu imzasıyla kulübün resmi internet sitesinde yer verilen açıklamada, müsabakanın başlama düdüğünden önce saygı duruşu sırasında ve 70'inci dakikadan sonra bir grup taraftarın yaptığı protesto içerikli tezahüratın, Sağlam'ın maç sonundaki açıklamalarıyla sansasyonel etki oluşturduğu belirtildi.

Bursaspor'un karşılaşmada 5 net gol pozisyonu ürettiği vurgulanan açıklamaya, şöyle devam edildi:
"Topla oynama dahil tüm istatistiklerde rakibine üstünlük sağlayan ve karşılaşmadan 2-0 galip ayrılan takımımızın genel performansına yönelik eleştirileri anlamaya çalışmakla beraber, kulüp tarihimizde ligde ve Avrupa 'da en çok maça çıkma, en çok puan toplama, en çok galibiyet alma gibi sayısız rekorun sahibi Ertuğrul Sağlam'ın istifaya davet edilmesi kabul edilemez bir durumdur. Geçen sezonun bu haftasından sadece 1 puan gerideyken ve takımımızdaki uyum sorunu her geçen maç azalmaktayken, Bursaspor camiasını kaosa sürüklemek için Sayın Sağlam üzerinden strateji geliştirmek nafile bir gayrettir. Bursaspor'un başında, tüm şehirle kenetlenerek Türk futbol tarihini değiştiren Ertuğrul Sağlam'ın bu kulüpteki kredisi 5 maç üzerinden hesaplanamaz."

Açıklamada, Bursaspor'un büyük bir aile olduğu ve her ailede olduğu gibi sıkıntılı günler yaşanabildiği ifade edildi. (AA)