Erzik, Bilgili'yi veliahtı gösterdi

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, '11 Altın Adam' yarışmasında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'ye...

İSTANBUL - UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, '11 Altın Adam' yarışmasında basın mensuplarının sorularını yanıtlarken, Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili'ye övgüler yağdırdı ve genç başkanın Türk sporunun son zamanlarda yetiştirdiği mantıklı hareket eden, prensiplerine bağlı bir yönetici olduğunu söyledi. Kendisine, "Sizden sonra UEFA'da bizi kim temsil edecek" diye sorulduğunu hatırlatan Şenes Erzik, şöyle devam etti: "Bizden sonra UEFA'da görev alacaklar, bizi geçecekler. Serdar Bilgili de onlardan biri. Herkesin bildiği gibi gerçek bir fair play davranışı gösterdi. Türk sporunun geleceği, böyle insanlarla emin ellerde olacak."
Erzik, UEFA Kupası'ndaki Türk takımlarının şanslarının sorulması üzerine
ise "Çok güzel maçlar olacak, çünkü rakipler çok güzel. Kıran kırana maçlar geçecek. Sportmence maçlar olmasını diliyorum" yanıtını verirken, önümüzdeki günlerde yayın hayatına başlayacak Fenerbahçe'de TV'de Collina'nın yorum yapacağı ilgili haberi ise, "Collina faal bir hakem, gelip maçlar hakkında yorum yapacağını sanmıyorum" şeklinde değerlendirdi. Erzik, kimseyle sorunu olmadığını kendisini eleştiren kulüp ve federasyon yöneticilerinin de hatayı öncelikle kendilerinde araması gerektiğini sözlerine ekledi.
Başkan Bilgili ise, Erzik'e teşekkür ederek, "Erzik, her zaman Türk takımlarının hizmetinde olmuştur.
UEFA'da her türlü sorunumuzla yakından ilgilenmiştir. Yurtdışından teknik adam ve futbolcu aldığımızda ilk danıştığımız kişi kendisidir" dedi.
Bilgili, yöneticilerden Yıldırım Demirören ve Kıvanç Oktay'ın istifalarının hatırlatılıp, gelecek ay yapılacak seçimde bu isimleri yönetim listesine alıp almayacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:
"Arkadaşlarımız sadece futbol şubesindeki görevlerinden istifa ettiler. Yeni yönetim için ise daha erken. Listemi seçimlere bir veya iki hafta kala açıklarım." (Spor Servisi)