Erzik: Rapor çok kötü

UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Beşiktaş'ın UEFA'nın aldığı karar doğrultusunda Almanya'da yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki Chelsea...

ANTALYA - UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Beşiktaş'ın UEFA'nın aldığı karar doğrultusunda Almanya'da yaptığı Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki Chelsea karşılaşmasında çıkan olaylarla ilgili hakem ve gözlemci raporlarının çok kötü olduğunu söyledi.
Antalya'da TSYD'nin seminerinde bulanan Erzik, Siyah-Beyazlı kulübün iyi bir savunma yapması gerektiğinin altını çizerek şöyle devam etti: "UEFA rapora göre yeniden bir durum değerlerdirmesi yapacak. Umarım o zamana kadar Türkiye'de önemli bir terör olayı olmaz. Şubat ayında yapılacak maçlar için ocak ayında karar alınacak. Ayrıca İsrail takımlarının maçları Türkiye'de oynaması yönündeki karar da aylık UEFA toplantısında belirlenecek." Erzik, Beşiktaş, Galatasaray, Gaziantep ve Gençlerbirliği'nin maçlarını Türkiye dışında oynamasının şu anda gündemde olmadığını vurgulayarak, "Chelsea maçında çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş'a ağır para ile seyircisiz maç oynama cezası ihtimali bulunuyor. Ancak öncelikle Beşiktaş'ın savunması alınacak" dedi. (Spor Servisi)