Erzik yine UEFA'nın asbaşkanı

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nde (UEFA) başkanlığa Fransızların efsanevi oyuncusu Michel Platini'nin gelmesinden sonra yapılan görev dağılımında Şenes Erzik, yeniden asbaşkanlığa getirildi.

CENEVRE - Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nde (UEFA) başkanlığa Fransızların efsanevi oyuncusu Michel Platini'nin gelmesinden sonra yapılan görev dağılımında Şenes Erzik, yeniden asbaşkanlığa getirildi. 1989'da Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na seçilen Erzik, 1990 yılında UEFA'da görev yapmaya başladı. Türkiye Futbol Federasyonu'nun onursal başkanı olarak kabul edilen futbol adamı, 2009 yılına kadar UEFA Yönetim Kurulu'nda yer alacak.
İsveçli eski başkan Lennart Johansson'un seçimleri kaybetmesinden sonra istifa eden İcra Kurulu Başkanı Lars-Christer Olsson'un yerine ise şu anda İskoçya Futbol Federasyonu'nda İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapan David Taylor'un gelmesi için görüşmeler sürüyor. Şenes Erzik dışında, UEFA tarafından asbaşkanlığa atanan diğer isimler şunlar: Geoff Thompson (İngiltere), Angel Maria Villar Llona (İspanya), Gerhard Mayer-Vorfelder (Almanya)