Erzik'ten TFF'ye tepki

Erzik'ten TFF'ye tepki
Erzik'ten TFF'ye tepki
UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik, Türkiye'nin EURO 2020 yarı final ve final ayağını düzenlemeye aday olması hakkında konuştu.

Hirvatistan (DHA) - Şenes Erzik, Hırvatistan'ın Dubrovnik kentinde yapılan UEFA İcra Komitesi toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

UEFA'dan EURO 2020 duyurusu


EURO 2020'ye ev sahipliği yapmak için 32 ülkenin yarışacağını belirten Erzik, aday federasyonların, hem 'standart paket' hem de 'yarı finaller ve final maçı paketi' için sunum hazırlayacağını söyledi. Erzik, federasyonların, her iki paket için aynı kenti aday gösterebileceğini ve bununla ilgili sunum dosyalarını 25 Nisan 2014'te teslim edeceklerini ifade etti.

UEFA Asbaşkanı, EURO 2020'ye ev sahipliği yapacak ülkelerin, 25 Eylül 2014'te açıklanacağını vurgulayarak, "Ev sahipliği yapacak ülkeler, incelemelerden sonra açıklanacak. Bizim projelerimiz ve statlarımız hazır. 25 Nisan tarihinde yapılacak elemeden sonra finale kalan ülkeleri hep birlikte göreceğiz" dedi.

Platini'den destek sözü

TFF YETKİLİLERİNİN AÇIKLAMALARINA 'TALİHSİZLİK' DEDİ

Şu aşamada Türkiye 'nin şansını değerlendirmenin doğru olmayacağını dile getiren Erzik, "Türkiye'nin 2020 Olimpiyatları'nı alamaması halinde, 2020 Avrupa Şampiyonası final ayağına ev sahipliği yapması konusunda UEFA Başkanı Michel Platini'den destek alındığı şeklindeki sözler, bana göre talihsiz açıklamalardır. Şu an için her ülke hazırlıklarını tamamlayıp sunumlarını gerçekleştirecek. Bu süreçte açıklama yapılmamalı" ifadelerini kullandı.

TFF resmi başvuruyu yaptı