Es-Es evinin yenilmezi

Es-Es evinin yenilmezi
Es-Es evinin yenilmezi
Eskişehirspor, bu sezon Spor Toto Süper Lig'de ve Ziraat Türkiye Kupası'nda sahasında 23 maça çıkarken, bu karşılaşmaların 13'ünden galibiyetle ayrıldı.

ESKİŞEHİR - Eskişehirspor bu sezon ligde sahasında yaptığı 15 maçın 7'sini kazandı. Söz konusu maçların 3'ünü kaybeden siyah-kırmızılılar, 5 maçta da berabere kaldı. Kırmızı Şimşekler, ligde sahasında yaptığı maçlarda 19 gol atarken, kalesinde de 10 gol gördü.

Ziraat Türkiye Kupası'nda sahasında 8 maç yapan Eskişehirspor, bu maçların 6'sını kazanırken, 2 maçta mağlup oldu. Es-Es'ler, kupada 18 gol atıp, kalesinde de 4 gol gördü.

DEPLASMANDAKİ 16 MAÇTA 5 GALİBİYET

Siyah-kırmızılılar, ligde 16 deplasman maçına çıktı. Bu maçların 3'ünü kazanabilen Eskişehirspor, 8 maçta mağlup olurken, 5 maçı beraberlikle bitirdi. Es-Es'ler, ligdeki deplasman maçlarında 11 gol atarken, 19 da gol yedi.

Kupada da 4 deplasman maçı yapan "kırmızı şimşekler", 2 maçı kazanırken, birini kaybedip, birinde de berabere kaldı. Bu maçlarda 6 kez rakip fileleri havalandıran Eskişehirspor'un kalesi 6 kez, rakip takım tarafından sarsıldı. (AA)