Es Es istemiyor ancak olası cezaya da hazırlıklı

Es Es istemiyor ancak olası cezaya da hazırlıklı
Es Es istemiyor ancak olası cezaya da hazırlıklı
Eskişehir Başkanı Hoşcan, 'şike davası' nedeniyle UEFA'dan ceza almamak için gayret ettiklerini belirterek, "Olası gelişmelere de hazırlıklıyız" dedi.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA’nın başlattığı disiplin soruşturmasına ilişkin, gayretlerinin ve ümitlerinin Eskişehirspor’un ceza almasını önlemek olduğunu söyledi.
Hoşcan, UEFA’nın ağır Mali Fair-Play koşullarını yerine getirerek UEFA Lisansı’nı almanın ve kulübün FIFA/CAS nezdindeki davalarını sonuçlandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını hatırlattı.
UEFA’dan gelen yazının kendilerini adeta şoke ettiğine değinen Hoşcan, “Savunma konularını ve başlıklarını özenle belirledik. Uluslararası spor hukuku bürosundan aldığımız danışmanlık hizmeti ile çalışmalarımızı şekillendirdik. Gayret ve ümidimiz kulübümüzün ceza almasını önlemektir. Süreci cezasız sonuçlandırmayı hedefliyoruz. Ancak olası tüm gelişmelere de hazırlıklıyız. Yol haritamız ve stratejilerimiz, olası gelişmelere göre belirlenmiştir.”
Kamuoyunda bu sürecin 5 Haziran’da sonuçlanacağına ilişkin bir kanaat oluştuğunu gördüklerine dikkati çeken Hoşçan, “Ancak edindiğimiz bilgiler, sürecin FIFA/CAS‘da sonuçlanma ihtimalinin yüksek olduğunu göstermektedir. Gayret ve amacımız, 23 Haziran’daki Avrupa Ligi kura çekimine kadar süreci lehimize yönetmek” diye konuştu. Diğer yandan Sivasspor’a da soruşturma açan UEFA’nın kararın 17 Temmuz’da açıklanması bekleniyor.