Es-Es'ten CAS açıklaması

Es-Es'ten CAS açıklaması
Es-Es'ten CAS açıklaması
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına karşı CAS'a yaptıkları savunmaya ilişkin, "Oyuncularımın geçen yıl verdiği onurlu mücadelenin ardından Avrupa şansımızın açılmasını bekliyoruz" dedi.

ESKİŞEHİR - Kulübün internet televizyonu "esestvonline.com"a konuşan Mesut Hoşcan, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) önünde 15 kişilik ekiple 5 saati aşkın savunma yaptıklarını bildirdi.

Eskişehirspor'un ceza almasına yönelik talebin hukuk kurallarına uygun olmadığını belirttiklerini vurgulayan Hoşcan, şunları kaydetti:
"Suçun bireysel olduğunu ve suçu işleyenin ceza almasını savunduk. Bu ısrarlı ve somut belgelerle ortaya koyduğumuz savunmamızın ardından tapelere kadar inerek onları önümüze koydular. Bunların bireysel olduğunu ve cezanın onanmasının ahlaki ve doğru olmadığını savunduk. Sonucu bekliyoruz. Sonucun iyi çıkması bekliyoruz. Eskişehirspor'un masum ve mağdur olduğunu savunduk. Şike olayları, Türk futboluna ciddi zararlar verdi. Oyuncularımın geçen yıl verdiği onurlu mücadelenin ardından Avrupa 'ya gitme yolunda şansımızın açılmasını bekliyoruz. İşin takipçisiyiz."

Hoşcan, UEFA'nın, olumlu ya da olumsuz çıkacak karardan sonra yakın bir tarihte bu konudaki yönetmeliklerini yeniden yazmak zorunda kalacağını savundu. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  UEFA

  ,

  spor

  ,

  cas

  ,

  Avrupa

  ,

  Ceza

  ,

  şike

  ,

  hukuk

  ,

  eskişehirspor