Es-Es'ten Ertuğrul Sağlam açıklaması

Es-Es'ten Ertuğrul Sağlam açıklaması
Es-Es'ten Ertuğrul Sağlam açıklaması
Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, "Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam'ın başka bir takıma gideceği haberi doğru değil" dedi.

Başkan Mesut Hoşcan, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında verilmeyecek hiçbir hesaplarının olmadığını söyledi. 27 kişilik yönetimde iyi bir sinerji yaratmak düşüncesiyle değişikliklere gidildiğini anlatan Başkan Hoşcan, "Burası, koltuk sevdası için kişisel kaprislerin yaşanacağı bir yer asla değildir. Eskişehirspor hiç bir zaman hiç bir konuda biat merkezi değildir" diye konuştu.

Başkan Hoşcan, bir soru üzerine cemaate yakın isimlerin görevinden alındığı yolunda iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Eskişehirspor'un siyaset üstü olduğunu kaydeden Başkan Hoşçan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Yönetimine bizim göreve geldiğimiz günden bu yana hiçbir zaman siyaset bulaşmamıştır, bulaşması da mümkün değildir: Yeni bir sinerji yaratmak ve görev almayan arkadaşların daha enerjik olarak bir şey katmasıdır. Tabi lider olarak bazı bir yerlerde aksamalar varsa, o aksamaları önlemek ve bu değişiklikleri yapmak da benim görevimdir. Yarın farklı bir rotasyon olur, bir değişiklikler yine yapılır. Yapılan bu değişikliğin de sürekli sabit kalacak durumu yoktur. Bizim siyaseten hiçbir yere vefa borcumuz yok, bedel borcumuz da yok. Olması da mümkün değil."

"ERTUĞRUL SAĞLAM HİÇBİR YERE GİTMİYOR"

Başkan Mesut Hoşcan, teknik direktörleri Ertuğrul Sağlam'ın başka bir takıma gideceği söylentilerinin de gerçeği yansıtmadığını vurgularken şöyle dedi:
"Böyle bir şey yok. Ertuğrul Sağlam, dün İstanbul 'da bile değildi. Kendisi benim her zaman söylediğim, kariyeri ve kalitesi belli bir hoca. Böyle bir hocayı her yönetim ister, her takım ister, her başkan ister. Ama Ertuğrul Sağlam Eskisehirspor'da. Kimse 2 maç sonra başka bir takıma gitmesini beklemesin, bekleyen yanılır. Bu ne benim ne de Ertuğrul Sağlam'ın tabiatında var. Biz yolda kimseyi bırakmayız, yola devam ederiz. Hocamız da bu konuda çok duyarlı." Saadet KEFAL (DHA)