Eski açık 'vergi' desene

Beşiktaşlı taraftarlar, geçen hafta kulüpler arasında polemiğe yol açan vergi konusunda Galatasaraylı taraftarlara pankart açtı.

  • Beşiktaşlı taraftarlar, geçen hafta kulüpler arasında polemiğe yol açan vergi konusunda Galatasaraylı taraftarlara pankart açtı. Siyah-Beyazlı taraftarların açtıkları pankartlarda, "Eski açık vergi desene" ve "Stadı terk edin vergi hırsızları" yazıları yer aldı.
  • BJK İnönü Stadı tarihi günlerinden birini yaşarken, yaklaşık 30 bin futbolsever, tribünleri karnaval yerine çevirdi. Bu arada, bin 200 Galatasaray taraftarı da karşılaşmayı, kendilerine ayrılan eski açık tribündeki yerlerinden izledi. Birçok taraftar da bilet bulamadığı için stada giremedi.
  • Mircea Lucescu, Gaziantepspor maçında 4. sarı kartını görmemesi için oynatmadığı Zago'yu, Galatasaray derbisinde de yedek soyundurdu. Savunmayı, Gaziantep'te olduğu gibi Emre, Ronaldo ve Ahmet Yıldırım'dan oluşturan Lucescu, orta beşlide ise değişiklik yapmadı. Sergen ve Ahmet Hassan'ı yedek soyunduran Lucescu, forvette İlhan Mansız'ın yanında Pancu'yu oynattı.
  • Derbiye, taraftarlar kadar medya mensupları da büyük ilgi gösterdi. Karşılaşmayı 220 Türk medya mensubunun yanı sıra 5 Rumen gazeteci de takip etti. İnönü Stadı'nda daha önce yeni açık tribünde bulunan skor tabelası, bu tribünün üstünün kapatılacağı gerekçesiyle eski açık tribüne yerleştirildi.
  • Maçtan sonra soyunma odalarının bulunduğu koridorda olaylar çıktı. İki taraf da birbirlerini suçlarken, Ayhan'ın bir güvenlik görevlisi tarafından tokatlandığı da iddia edildi. Yönetici Kıvanç Oktay olaylar için Bülent Korkmaz'ı suçladı.
  • Maçı, iki kulüp başkanı, Serdar Silgili ve Özhan Canaydın protokol tribününden yan yana izledi. Karşılaşmayı izleyenler arasında Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden John Benjamin Toshack da yer aldı.
  • Maçtan önce Terim aleyhine tezahüratlar yapan Siyah-Beyazlı taraftarlar, Terim'in sahaya çıkarak yedek kulübesine yönelmesi sırasında tepkinin seviyesini artırdı. Terim, çevresini saran korumalar ve çok sayıda gazeteciyle birlikte yedek kulübesine doğru yürürken, üzerine yabancı maddeler atıldı. Sinan Engin, Galatasaray yedek kulübesine kadar giderek, kapalı tribündeki taraftarlara sakin olmaları için uzun süre uyarılarda bulundu.