Eski futbolcular da 'Mehmetçik' oldu

Fethiye'nin Göcek beldesinde Göcek Şöhretler Takımı ile karşılaşan Galatasaray'ın eski yıldız futbolcuları, şehitlere saygı ve terörü lanetlemek amacıyla sahaya 'Hepimiz Mehmetçiğiz' yazılı pankartla çıktı.

ANTALYA - Fethiye'nin Göcek beldesinde Göcek Şöhretler Takımı ile karşılaşan Galatasaray'ın eski yıldız futbolcuları, şehitlere saygı ve terörü lanetlemek amacıyla sahaya 'Hepimiz Mehmetçiğiz' yazılı pankartla çıktı. Muğla bölgesinden Şinasi Kurt, İbrahim İndabi, Ahmet Yaman'ın yönettiği maça, Galatasaraylı şöhretlerden oluşan takımın ilk 11'inde Hasan Reis, Turgay Kazancı, İsmail Demiröz, Aydın Olcay, Furkan Ölçer, Cengiz Yazıcıoğlu, Erhan Önal, Cüneyt Tanman, Tanju Çolak, Alp Yalman ve Süleyman Birben gibi isimler vardı. Takımın yedekleri ise Murat İnan, Turgay Aksu ve Bülent Alkılıç, sanatçı Yıldo, Abidin Özdemir, Sinan Cillov, Arkın Optan, Cihat Aksu'dan oluştu.
Göcek Şöhretler Takımı ise Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, Yalçın Dim, Kudret Akdolun, Ufuk Türkmen, Mehmet Ali Bursalı, Nazif Türk, Mustafa Arsal, Yusuf Ugan, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Fethiye Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Fatih Yılmaz Ezicioğlu ve hâkim Zülfikar Celayir'den oluştu. Fethiye Ağır Ceza Reisi Devlet Demirbilek, Metin Parça, Onur Ugan, Fahrettin Yılmaz ve Mehmet Ugan ise yedekler arasında yer aldı. Büyük ilgiyle izlenen maçı eski Galatasaraylılar 3-1 kazanırken, golleri Tanju Çolak, Cüneyt Tanman ve Erhan Önal attı. Göcek Şöhretler Takımı'nın tek golünü ise Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek kaydetti. Maça vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
(Spor Servisi)