Eski gözağrısı Pierre van Hooijdonk da tribündeydi

Fenerbahçe 2006-2007 sezonunda Turkcell Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlarken bir de gol kralı çıkardı. Sarı-Lacivertlilerin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza 19 golle sezonu 'gol kralı' olarak tamamladı. Alex...

  • Fenerbahçe 2006-2007 sezonunda Turkcell Süper Lig'i şampiyon olarak tamamlarken bir de gol kralı çıkardı. Sarı-Lacivertlilerin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza 19 golle sezonu 'gol kralı' olarak tamamladı. Alex, Fenerbahçe'de gol krallığına ulaşan ilk yabancı futbolcu olarak da tarihe geçti.
  • Ankaragücü maçında Fenerbahçe tribünlerinde olaylı Galatasaray derbisinde Sarı-Kırmızılı taraftarların sahaya attığı pet şişeleri eleştiren pankartlar bol miktardaydı. Maraton üst tribününde 'Su akar güldür güldür, Cim Bom gel bizi güldür', 'Su küçüğün söz büyüğün', 'Taşıma suyla değirmen dönmez' gibi pankartlar yer aldı. Taraftarlar, Fenerbahçe'nin derbiden sonra, Galatasaraylı bazı futbolcuların bayrak dikilmesin diye sahada bir süre beklemesine gönderme yapan, 'Siz bekleye durun, biz bayrağı Everest'e diktik' şeklindeki pankartı da tribüne astı.
  • Fenerbahçe'de 2003-2004 ile 2004-2005 sezonlarında forma giyerek iki sezon üst üste şampiyonluk gören Hollandalı futbolcu Van Hooijdonk da eski takımının maçını statta izledi. Sarı-Lacivertlilerin kupa törenini seyreden Hollandalı oyuncu, daha sonra Ankaragücü maçını da takip etti.
  • Fenerbahçeli taraftarlar, şampiyon olan futbolcularına maç öncesi ısınmak için sahaya çıktıklarında sevgi gösterilerinde bulundu. Taraftarlar arasında en büyük coşkuyu henüz takımda kalıp kalmayacakları kesinleşmeyen Tuncay ve Alex'in tribünleri selamlaması yarattı. Sarı Lacivertli taraftarlar, maç öncesi sahaya 'Şampiyonlar Ligi'nde Başarılar' pankartıyla çıkan Ankaragücü futbolcularını, tribünlere çağırarak sevgi gösterilerinde bulundu.
  • Sezonu Tadım Türkiye Kupası ve Lig Şampiyonluğu olmak üzere iki kupayla kapatan bayan basketbol takımının yanı sıra, amatör branşlarda yer alan sporcular sezon içinde kazandıkları kupalarla, statta taraftarının önünde tur attı. Bayan basketbol takımının yanı sıra, futbol altyapı, yüzme şubesi, kürek şubesi, yelken şubesi, boks şubesi, bayan voleybol takımı, erkek voleybol takımı ve atletizm şubesinin sporcuları, kupalarıyla saha içinde tur attıktan sonra orta alanda kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın da katılımıyla toplu fotoğraf çektirdi.
  • Maç sonrası kutlamalarda önce Samanyolu şarkısı ışık gösterileri eşliğinde söylendi, ardından şarkıcı Kıraç sahne aldı.