'Eski imzalarımdan birini kullanın'

'Eski imzalarımdan birini kullanın'
'Eski imzalarımdan birini kullanın'
Trabzonspor'da teknik direktör Şota Arveladze ile Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun anlaşması çok kısa sürdü. Bordo-mavili kulübün 1 numarasının "Hemen kontrat imzalayalım" teklifi sunarken, Gürcü hoca "Eskilerden kalma imzam var zaten, yenisini atmaya bile gerek yok. Mukavele detaylarıyla uğraşmayalım" yanıtını verdi.

Ersun Yanal ayrılığından sonra Sportif Direktör Süleyman Hurma, Şota Arveladze'yi önerdi. Gürcü teknik adam, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun zaten aklındaki bir isimdi. Hatta daha önce de gündeme gelmişti ama zamanlama olmamıştı. İstanbul ’daki görüşme ise hayli kısa sürdü.   

'Hacıosmanoğlu başkanım olduğu için utanıyorum'

Fanatik Gazetesi'nde yer alan habere göre; Hacıosmanoğlu, “Biz bir yola çıktık. Hedefimiz şampiyonluk. Senin burada olmanı çok isteriz. 1-2 gün içerisinde kontrat şartlarını konuşuruz” dedikten sonra Şota’nın da fazla sorun çıkarmadan “Ben kendimi Trabzon’ da hep evimde hissettim. İmzam eskilerden kalma var zaten, yenisini atmaya bile gerek yok, mukavele detaylarıyla uğraşmayalım. Benim takıma vakit ayırmam lazım” ifadelerini kullanması, camia içinde büyük mutluluk yarattı.

"ŞEHRİN İSTEKLERİNİ BİLİYORUM"

Şota'nın daha sonraki sözleri ise takıma dairdi. Bu tutumlarından dolayı Başkan’ın yüzünü güldüren Şota, “Eldeki kadro iyi. Geçen seneden biliyorum. Fakat geçen sezon ciddi sorunlar yaşadı takım. Sakatlık ve cezalar vs. O nedenle belli bir kurgu oluşmadı. Bizim ilk yapmamız gereken eldeki değerlerle yeni ve alternatifleri olan bir sistem yaratmak. Şimdiden sistemin açılımını söylemek doğru olmaz ama şu var ki, Trabzonlu ne ister az çok tahmin ediyorum. İsteklerini karşılayamayınca nasıl tepki verdiklerini de iyi bilirim! O tepkilerle karşılaşmayı hiç istemiyorum! Buraya yabancı birçok teknik direktöre oranla çok şanslıyım burayı çok iyi tanıyorum” diye konuştu.

Trabzonspor'un Hollanda kampı kadrosu