Eski şampiyondan Wimbledon'a veda

Teniste sezonun üçüncü grand-slam turnuvası olan Wimbledon'da dün en büyük sürpriz bayanlarda yaşandı ve 9 numaralı seribaşı ve eski dünya 1 numarası İsviçreli Martina Hingis, Amerikalı Laura Granville'e elendi.

WIMBLEDON - Teniste sezonun üçüncü grand-slam turnuvası olan Wimbledon'da dün en büyük sürpriz bayanlarda yaşandı ve 9 numaralı seribaşı ve eski dünya 1 numarası İsviçreli Martina Hingis, Amerikalı Laura Granville'e elendi. 1997 yılında bu turnuvayı kazanan, kariyerinde beş grand-slam şampiyonluğu bulunan Hingis, 'şampiyonların mezarı' olarak adlandırılan 2 numaralı kortta yapılan karşılaşmada rakibine 6-4 ve 6-2'lik setlerle boyun eğerek turnuvaya üçüncü turda veda etti.
Bayanlarda 1 numaralı seribaşı Justine Henin ise Rus Elena Vesnina'yı iki sette (6-1, 6-3) devirdi. Jelena Jankovic, Serena Williams, Daniela Hantuchova da yollarına devam etti. Erkeklerde ise 5 numaralı seribaşı Şilili Fernando Gonzalez, Sırp Janko Tipsarevic'e son derece çekişmeli geçen bir müsabakanın ardından 6-3, 3-6, 6-3, 4-6, 8-6'lık skorlarla elenerek havlu attı.
9 numaralı seribaşı Amerikalı James Blake de, 20 numaralı seribaşı İspanyol Juan Carlos Ferrero'ya dört sette boyun eğdi: 3-6, 6-3, 6-3, 7-6. (Spor Servisi)