Eski tüfeklerden Terim'e çağrı: 'Ceketini al da git'

Yunanistan maçı sonrası basının 'yaşlı' kalemleri, teknik direktör Fatih Terim'e öfke kustu. Turgay Şeren, Kazım Kanat ve Necati Bilgiç, tecrübeli teknik adama 'Ceketini as', 'Git artık' gibi
'tavsiyelerde bulundu. Yazarların görüşleri şöyle:

İSTANBUL - Yunanistan maçı sonrası basının 'yaşlı' kalemleri, teknik direktör Fatih Terim'e öfke kustu. Turgay Şeren, Kazım Kanat ve Necati Bilgiç, tecrübeli teknik adama 'Ceketini as', 'Git artık' gibi
'tavsiyelerde bulundu. Yazarların görüşleri şöyle:

Ceketini as Fatih
Turgay Şeren (Akşam)

Milli takımımız dün akşam Yunanistan karşısında şimdiye kadar oynadığı en kötü maçlarından birini ortaya koydu. Oysa hep beraber ne bekliyorduk? Herkese posta koyan Fatih Terim'in takımı 'çıkacak sahaya, ölümüne mücadele edecek' ve maçı kazanacak.. Ama nerede? Nerede o "Ben ders almam, ders veririm" diyen o Fatih! Nerede hepimizin gönlünde yer eden milli takım futbolcularımız! Ben dün akşam bir tek kaleci Volkan'ı alkışlarım. Eğer maçı 1-0 kaybettiysek bunu Yunan milli takımının forvetinin beceriksizliğine ve Volkan'ın en az kurtardığı 3-4 net gol pozisyonuna şükretmemiz lazım.. Söylesenize bana; bir gol pozisyonuna girip, gol kaçırdığımız oldu mu? Ben rastlamadım. Eğer gören varsa lütfen bana söylesin, ben de öğreneyim... Daha doğrusu öğrenmek ne kelime, futbolculuk ve ondan sonraki futbol hayatımın toplamı hemen hemen 55 yılı aşıyor. Herhalde o zaman içinde öğrendiklerimi sağ olsun Fatih Terim "Bana verdiği derslerle" unutturdu.

Toptan istifa
Necati Bilgiç (Fotomaç)

Avrupa Şampiyonası'na hazırlanan Milli Takımımız, ilk maçlarda rakip kalecilerin büyük hatalarıyla kazandığımız puanları yavaş yavaş harcayarak, katılma şansını büyük ölçüde kaybetti. Milli Takımımız, dün akşam Ali Sami Yen Stadı'nda Yunanistan'a resmi maçlarda tarihindeki ilk mağlubiyeti de alarak stadı dolduran ve büyük destek veren taraftarların istifa sesleri arasında bütün Türkiye'yi üzüntüye boğdu. Aslında istifası istenen Fatih Terim gibi onu bu göreve getiren ve bu kötü gidişi göremeyen Federasyon Başkanı ve üyelerinin de bu istifaya katılmaları gerekir. İkinci yarıdaki Tümer, Hakan ve Arda değişiklikleri de gol getirmeyince 79. dakikada net bir ofsayt pozisyonundan yediğimiz gole cevap veremeyerek umutlarımızı Norveç maçına bıraktık.

Git artık Terim!
Kazım Kanat (Sabah)

İkinci yarıda Rehhagel, Bundesliga'nın gol kralı Gekas'ı çıkardı, oyunu kilitledi. Terim ise her 10 dakikada sistem ve kadro üzerinde çılgınca oynadı. 1. Gol atmamız gereken maçta golcü Ümit Karan çıktı. Baktı olmadı hemen Hakan Şükür'ü kurtarıcı olarak sahaya sürdü. 2. Tümer Metin'i lider yaparak ortada topa sahip olmak istedi. Ama Tümer'le birlikte Tuncay Şanlı ve Emre Belözoğlu koşmadan oynayınca orada teslim olduk. 3. Takım oyununa ve disipline ihanet edildi. Yunanistan kazandığı her topta kalemize geldi ve golünü de attı.
SONUÇ: Bu maç Türkiye'nin hayallerinin sonu oldu. Terim bitti... Git artık Terim!
MESAJ: Şunu bir daha dünya gördü ki; Türkiye bölünmez. Dahası; şehitlerin isimleri tek tek sayıldı; tribünler 'Burada' dedi. İşte bu Türkiye'nin sesiydi! (Spor Servisi)