Eskişehir'de Skibbe isyanı

Eskişehir'de Skibbe isyanı
Eskişehir'de Skibbe isyanı
Eskişehirspor'un eski teknik asbaşkanı Mehmet Akman, kulübün borçları ile ilgili açıklama yaptı: Sezon sonuna kadar ligin sorunsuz şekilde tamamlaması için 30 milyon liraya ihtiyaç var...

Bir kafede basın toplantısı düzenleyen Mehmet Akman, toplantının amacının mevcut yönetimi yıpratmak olmadığını vurguladı. Eskişehirspor'un sportif yönden başarısızlığının olduğunu savunan Akman, problemlerin giderek büyüdüğünü anlattı.

Akman, kulübün mevcut yönetiminin teknik direktör Michael Skibbe ile anlaştığı iddialarının bulunduğunu dile getirerek, şöyle konuştu:
"Mevcut bir takımı çalıştırmasına rağmen İsviçre 'ye kadar giderek oturup, aynı ihaneti o takıma da yaptırıyorsunuz. Bunu yapan bir insanla siz, bu yolu nasıl yürüyeceksiniz. Bazen başarısızlık omurgasızlıktan daha iyidir. Kulüp bu süreci atlatamazsa bunun vebali ağır olur. Personel maaşları 2-3 aydır ödenmiyor. Futbolcuların alacakları birikmiş durumda. Siz, bu kulübü nasıl yöneteceksiniz? Amacım kulüp başkanlığına adaylık değil. Görev verildiği takdirde, eğer yapamıyorsanız bırakın, biz bu işi yaparız. Kulübün sezon sonuna kadar ligi sorunsuz şekilde tamamlaması için 30 milyon liraya ihtiyacı var. Biz, çalışmamızı yaptık 8 arkadaşımızla bu işi yapmaya hazırız. Eskişehirspor'un şu anda gömleği ateşten olmasına rağmen bu kadar sıkıntıların hepsini göğüsleyecek yürek ve sevdaya sahibiz." (AA)