Etap Russu'nun, mayo Mutlu'nun

Cumhurbaşkanlığı 39. Uluslararası Bisiklet Turu'nun 165 kilometrelik Kuşadası-Bodrum etabı tamamlanırken, birinciliği Ukrayna'dan Vadim Russu elde etti.

BODRUM - Cumhurbaşkanlığı 39. Uluslararası Bisiklet Turu'nun 165 kilometrelik Kuşadası-Bodrum etabı tamamlanırken, birinciliği Ukrayna'dan Vadim Russu elde etti. 6. etabı Russu, 4.19.13.00'lık derecesiyle ilk sırada tamamlarken, Milli Takım sporcularından Mustafa Güler aynı derece ve tekerlek farkıyla ikinci, Ukrayna'dan Maxim Mikeychuk ise üçüncü oldu.
Milli bisikletçi Mert Mutlu genel bireysel klasmanda birinciliğini sürdürürken, bu sporcunun Bodrum-Marmaris etabında da sarı mayoyu giyeceği belirtildi. Etap sonunda ilk üç sırayı alan sporculara ödüllerini, Bodrum Kaymakamı Osman Ekşi, Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan ve Bisiklet Federasyonu Başkanı Ömer Şahin tarafından verildi.
Bodrum girişinde Türk sporculardan Necmettin Özbek ve Hakan Yıldırım çarpışarak kaza yaptı. Kazada yaralanan Özbek ve Yıldırım, Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, sporcuların vücutlarında sıyrık ve benzeri yaraların oluştuğu, durumlarının ciddi olmadığı belirtildi. Cumhurbaşkanlığı 39. Uluslararası Bisiklet Turu yarın Marmaris'te sona erecek.
(Spor Servisi)