Eto'o Antalya'ya geldi

Eto'o Antalya'ya geldi
Eto'o Antalya'ya geldi
Antalyaspor'un prensipte anlaşma sağladığı Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'o, Antalya'ya geldi.

RADİKAL- Antalyaspor transfer bombasını patlattı.... Dünyaca ünlü Kamerunlu futbolcu Samuel Eto'o transferinde, bazı konularda anlaşma sağlanamadığı için görüşmelere ara verilmişti. 'Oldu, kaldı' polemikleri devam ederken kulüp başkanı Gültekin Gencer ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Milano'dan yola çıkan Eto'o, saat 19.00 sıralarında Antalya Havalimanı'na ulaştı.
Eto'o'yu havalimanı girişinde çok sayıda taraftar meşalelerle karşıladı.

ETO'O TAMAM SIRADA RONALDİNHO VAR

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Kamerunlu oyuncu Eto'o'nun Antalya'ya gelmesinin ardından havalimanında basın açıklaması yaptı. Kırmızı beyazlı takımın Süper Lig'e yükseldikten sonra şehrin takıma sahip çıktığını anlatan Gencer, dünyanın en iyi oyuncusu seçilen futbolculardan Samuel Eto'o ile yapılan görüşmeler neticesinde anlaşmanın tamamlandığını dile getirdi. Eto'o'nun sözleşmesinde eski kulübüyle ve imaj hakları görüşmeleri nedeniyle anlaşma sürecinin uzun sürdüğünü söyleyen Gencer, "Sıradan bir transfer değil Samuel Eto'o transferi. Antalyaspor'un menfaatine olan imaj anlaşmaları 24 saat sürdü" dedi.

UÇAK KİRALAMADA DESTEK İSTEDİK

Kamerunlu golcünün transfer görüşmesi için İtalya'ya özel uçakla gittiklerini belirten Gencer, "Yola çıkarken Antalyamızdan ender yetişen sayın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na, Ramazan ayı nedeniyle uçaklar bakımda olduğu için destek istedik. Bize uçak kiralamasında yardımcı oldu. Antalya'yı çekemeyenler var ki bunu bakanlık devlet uçağıyla tahsis edilmiş gibi haberini yaptılar. Antalya üzerinden karalama yaptılar" ifadelerini kullandı.

Eto'o transferinde mutlu son!


HİÇ DÜŞÜNMEDEN 'TAMAM' DEDİ

Transfer görüşmeleri sırasında çıkan haberlerden üzüntü duyduğunu ve 'Eto'o transferi yattı', 'Eto'o bitmedi' gibi söylemleri eleştiren Gencer şöyle devam etti: "Yıllar sonra Oktay Derelioğlu'nun 'Eto' bitmiş' sözü konu oldu. Eto'o transferi bizim için çok önemliydi. Futbolcular transfer olacağı ülkeler ile ilgili araştırma yapıyor. Antalya'ya daha önce tatile geldiği ve beğendiği için arkadaşlarından aldığı bilgiyle Eto'o hiç düşünmeden 'tamam' dedi. Havaalanına bizzat eşiyle geldi ve bize teslim edildi."
Antalyaspor'un Ronaldinho'yu da renklerine bağlamayı hedeflediğini anlatan Gencer, "Yarın da iki starımız geliyor. Son dünya kupasının en iyi kalecisi seçilen Cezayirli Mbolhi yarın Antalya'da. Başka bir sürprizimiz var. Romen bir yıldız geliyor. Ronaldinho'nun kardeşi İstanbul 'a geldi. Bize ses kaydı gönderdiler ve Ronaldinho Antalya için Cumartesi İstanbul'a geleceğini söyledi" diye konuştu.
Gencer, Eto'o'nun yarın sağlık kontrolünden geçeceğini Cuma günü de imza töreni yapmayı planladıklarını söyledi.

(DHA)