EURO 2016 biletlerinin satış tarihi

EURO 2016 biletlerinin satış tarihi
EURO 2016 biletlerinin satış tarihi
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na doğrudan katılacak Türkiye'ye ayrılan biletler, UEFA tarafından 14 Aralık'ta satışa sunulacak.

ANKARA - Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan açıklamada, Fransa'nın ev sahipliğinde 10 Haziran-10 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek EURO 2016'da Türkiye'nin maçlarına ayrılan biletlerin satış işlemleri hakkında bilgi verildi.   

Açıklamada, kısıtlı sayıda satılacak biletlerle ilgili tüm satış ve gönderim işlemlerinin önceki şampiyonalardaki gibi katılımcı federasyonların yerine UEFA tarafından gerçekleştirileceği belirtildi. EURO 2016 için UEFA tarafından basılan 2,5 milyon biletin 1 milyonunun geçen yıl satıldığı, şampiyonadaki maçlarda milli takımların her birine tribün kapasitesinin yüzde 20'si kadar yer ayrılacağı duyuruldu.   

Maç biletleri, UEFA'nın internet sitesinden 14 Aralık'ta satışa çıkarılacak. Bilet başvurusu yapan futbolseverlerin sayısı, ayrılan kontenjan sayısından fazla olması halinde çekiliş yapılacak.

ÇEKİLİŞTE ÖNCELİK HAKKI İSTEYENLER İÇİN SİTE KURULDU

TFF, talebin fazla olması halinde çekilişe katılacak taraftarlar arasında önceliğe sahip olmak isteyenler için "Milli Takım Taraftar Kulübü" adlı yeni bir internet sitesi oluşturdu. "taraftarkulubu.tff.org" adresinden girilen siteye üye alan futbolseverlerin bilgileri, UEFA'yla paylaşılacak ve bilet alma şansları özel bir sistemle arttırılacak.

Söz konusu siteye üye olan taraftarlar, TFF online mağazasından yüzde 10 indirim ve pek çok fırsattan faydalanma şansına da sahip olacak. (AA)