EURO 2016'da rakiplerimiz belli oluyor

EURO 2016'da rakiplerimiz belli oluyor
EURO 2016'da rakiplerimiz belli oluyor
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın kura çekimi, 12 Aralık'ta Paris'te yapılacak. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, "Açılış maçını Fransa ile oynamak isterim" dedi.

İSTANBUL - A Milli Futbol Takımı'nın da mücadele edeceği EURO 2016'nın kura çekimi, turnuvaya ev sahipliği yapacak Fransa'nın başkenti Paris'teki Paris Kongre Sarayı'nda gerçekleştirilecek. 12 Aralık Cumartesi günkü kura TSİ 19.00'da başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ali Dürüst, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Çağlar ve Alaattin Aykaç, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Paris'teki kura çekimine katılacak.

Türkiye'nin 4. Torba'dan katılacağı EURO 2016 Finalleri Kura Çekimi'nde 24 takım, 4'erli olarak 6 gruba ayrılacak. 10 Haziran'da başlayacak turnuva 10 Temmuz'da sona erecek.

EURO 2016 kura çekiminde torbalar şu şekilde:
1. Torba: Fransa, İspanya, Almanya, İngiltere, Portekiz, Belçika.
2. Torba: İtalya, Rusya, İsviçre, Avusturya, Hırvatistan, Ukrayna.
3. Torba: Çek Cumhuriyeti, İsveç, Polonya, Romanya, Slovakya, Macaristan.
4. Torba: Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti, İzlanda, Galler, Arnavutluk, Kuzey İrlanda.

"AÇILIŞ MAÇINI EVSAHİBİ FRANSA İLE OYNAMAK İSTERİM"

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Katar hazırlık maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında, "Avrupa Şampiyonası'nda açılış maçını oynamak istiyorum" demişti. Terim, "Herkesin gönlünden geçen bir grup vardır ama Avrupa Şampiyonası'na kadar gelmiş ülkeler arasında seçmek zordur. Bana göre her takım ciddi ve saygıdeğer. Ben açılış maçını oynamak isterdim. Fransa'yla tüm dünyanın önünde oynamak isteriz. Bu bize büyük katkı sağlar. Böyle bir festivalin açılışında oynamak isterim. Ben böyle başlamak isterim. Bazı oyuncular 'Aman hocam ilk maçtan ev sahibi Fransa'yla oynamayalım' dese de benim düşüncem bu. Ben çok daha uzağa bakıyorum" değerlendirmesinde bulunmuştu. Sercan SAPANATAN (DHA)