Ev sahibi hoşgörüsüz çıktı

Voleybolda 9. Bayanlar Dünya Kupası'nda Türkiye, 6. maçında ev sahibi Japonya'ya 3-0 yenildi. İlk sete iyi başlayan Milli Takım, 1. teknik molaya 8-7 geride girdi.

Türkiye: 0
Japonya: 3
SALON: Hokkaido Prefectural Sports Center
HAKEMLER: Laert De Souza (Brezilya), Juan Li (Çin)
TÜRKİYE: Natalia, Neslihan, Özlem, Bahar, Esra, Aysun (Gülden, Seda, Pelin)
JAPONYA: Yoshihara, Takeshita, Takahashi, Sugiyama, Oyama, Kurihara (Sano, Horai, Kimurax)
SETLER: (25-21, 25-16, 25-16 )
SÜRE: 66 Dakika (23, 22, 21)SAPPORO - Voleybolda 9. Bayanlar Dünya Kupası'nda Türkiye, 6. maçında ev sahibi Japonya'ya 3-0 yenildi. İlk sete iyi başlayan Milli Takım, 1. teknik molaya 8-7 geride girdi. 14-10 gerideyken maçı çevirerek 15-14 öne geçen Ay- Yıldızlılar, ikinci teknik molaya 16-15 önde girmelerine rağmen seti 25-21 kaybetti. İkinci sette, ilk setin galibiyetiyle seyirci desteğini de arkasına alan Japonya, hızlı hücumlar geliştirdi. Milliler, 1. teknik molaya kadar çekişmeli geçen sette, rakip takımın hatasız savunmasını geçemedi. İkinci set de 25-16 gibi farklı skorla Japonya'nın üstünlüğüyle kapandı. Son sette, dağılan motivasyonunu bir türlü toparlayamayan Ay-Yıldızlı kızlar bu seti de yine 25-16 kaybederek, maçı set alamadan bitirdi. Ev sahibi Japonya'nın, kupada sadece iki yenilgisi bulunuyor. Milli Takım bugün 08.00'de, ABD ile karşılaşacak.
Öte yandan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü (GSGM) Ceza Kurulu, milli voleybolcular Çiğdem (Can) Rasna ve Mesude (Atılgan) Kuyan'a Dünya Kupası kadrosundan çıkarıldıktan sonra basına yaptıkları açıklamalardan dolayı iki maç oynamama cezası verdi. (Spor Servisi)