Evde ev telefonu, potada Türk Telekom

Sezonun lik randevusundan Türk Telekom galip ayrıldı. Başkent ekibi, şampiyonluk adaylarından Beşiktaş'ı zorlu bir mücadelenin ardından 93-86 mağlup etti.

Türk Telekom-Beşiktaş CT: 93-86
SALON: Ankara Atatürk
HAKEMLER: Recep Ankaralı, Tunçtan Durmuşcan, Ali Şakacı
TÜRK TELEKOM: El-Amin (7), Tutku (15), Haluk (5), Wright (28), Dudley (9), Muratcan, Bekir (7), Christopher (22)
BEŞİKTAŞ COLA TURKA: Dalmau (20), Apodaca (19), Cevher (2), Sinan (6), Niçeviç (18), Kaya (8), Anthony (6), Erkan (7), Onur
1. Periyot: 12-23, Devre: 37-46, 3. Periyot: 63-70

ANKARA - Sezonun lik randevusundan Türk Telekom galip ayrıldı. Başkent ekibi, şampiyonluk adaylarından Beşiktaş'ı zorlu bir mücadelenin ardından 93-86 mağlup etti. Mücadeleye Beşiktaş Cola Turka Apodaca, Sinan ve Niçeviç'in bulduğu sayılarla etkili başladı ve 2. dakikayı 10-2'yle geçti. Koç Ercüment Sunter'in molasının ardından Haluk'un basketine Dalmau ile karşılık veren İstanbul temsilcisi, Niçeviç ile skor üretmeye devam etti. Wright'ın pota altındaki etkili oyunu ile farkın açılmasına engel olan Ankara temsilcisi karşısında 6. dakikayı Siyah-Beyazlılar 14-12 önde geçti.
Niçeviç-Sinan ikilisi ile hücumda çok etkili olan Beşiktaş Cola Turka, yaptığı hatasız savunma ile rakibine kolay sayı şansı tanımadı ve ilk periyodu 23-12 önde tamamladı. İkinci periyoda üst üste hücumlardan boş dönerek başlayan Türk Telekom, Apodaca-Niçeviç ikilisinin bulduğu sayılara engel olmadı. Maçın 12. dakikasına girilirken, Siyah-Beyazlılar farkı 15 sayıya çıkarttı: 12-27. Dudley'in pota altından kazandırdığı basketin ardından rakibinin hücumda yaptığı hataları iyi değerlendiren başkent ekibi, Wright, Bekir, Tutku ve Dudley ile skor üretti ve yakaladığı 15-3'lük seri ile maçın 14. dakikasında farkı 3 sayıya kadar indirdi: 27-30. Ama sonuçta ilk yarıyı Niçeviç ve Erkan'ın bulduğu basketlerle konuk Beşiktaş Cola Turka 37-46 önde tamamladı.
İlk üç periyot Kartal'ındı
Karşılaşmanın ikinci yarısına iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. Savunmasında açıklar veren rakibi karşısında Dalmau ile etkili
olan Kartal, maçın 24. dakikasını 58-44 üstün geçti. Sadece Wright'ın skor yükünü taşıdığı maçın bu bölümünde Türk Telekom, rakibini alan savunması yaparak durdurmayı başardı. Başkentliler 27. dakikada farkı 5 sayıya indirdi: 55-60. Ama periyot, Dalmau ve Haluk'un karşılıklı 3 sayılık basketleriyle Beşiktaş Cola Turka'nın 76-63'lük üstünlüğüyle geçildi.
Son gülen Telekom oldu
Mücadelenin final periyoduna Türk Telekom Wright-Christopher ikilisinin basketleriyle başladı. Tutku'nun 3 sayılık basketi ile maçın 35. dakikasına girilirken farkı 1 sayıya indiren Türk Telekom, skoru 77-78'e taşıdı. Maçın tamamlanmasına 4 dakika kala konuk takımın etkili oyuncusu Niçeviç 5 faul ile oyun dışında kalırken, Kaya Peker ile sayılar bulan Siyah-Beyazlılar, skordaki üstünlüğünü korudu, ancak Christopher'ı durdurmakta oldukça zorlandı. Maçın 37. dakikasında Christopher ile iki serbest atışı sayıya çeviren Türk Telekom, mücadelede ilk kez öne geçti: 83-82.
Tutku'nun basketinin ardından Wright ile pota altından bir basket daha bulan Ankara temsilcisi, son dakikaya girilirken farkı 4 sayıya çıkarttı: 87-83. Üstünlüğünü korumayı başaran Türk Telekom, Wright ve Tutku'nun sayıları ile maçtan 93-86 galip ayrıldı ve sezonun ilk randevusundan salonu mutlu terk etti. Ankara ekibinde Wright, 28 sayıyla maçın en skorer ismi oldu. Konuk takımda ise yabancı oyuncular Dalmau 20, Apodaca 19 ve Niçeviç 18 sayı kaydetti.