'Evet, Appiah için resmi teklif aldık'

Bundesliga ekiplerinden Schalke'nin yarı sıra İngiliz kulüplerinin de gözdesi olduğu iddia edilen ve hakkında çıkan transfer söylentileri hem kendisi, hem de kulübü Fenerbahçe tarafından...

İSTANBUL - Bundesliga ekiplerinden Schalke'nin yarı sıra İngiliz kulüplerinin de gözdesi olduğu iddia edilen ve hakkında çıkan transfer söylentileri hem kendisi, hem de kulübü Fenerbahçe tarafından ısrarla yalanlanan Stephen Appiah konusunda Sarı-Lacivertliler ilk kez resmi bir açıklama yaptı. Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Schalke 04 yönetiminin, Fenerbahçe Kulübü'ne yaptığı yazılı başvuruyla, Stephen Appiah'ı 4 milyon avro bonservis bedeli ödeyip transfer etmek istediği belirtildi. Alman kulübünün teklifine karşı verilen resmi yanıtta da Fenerbahçe'nin, Kevin Kuranyi ve Halil Altıntop'u transfer etme isteğinin iletildiği ifade edildi.
Fenerbahçe'nin teklifinin ardından, Alman kulübün yöneticilerinden Andreas Müller'in, Kevin Kuranyi'yi satmayı düşünmediklerini, ancak kontratında yer alan maddeye göre 27 milyon avro bedelle serbest kalacağını bildirdiği kaydedilen açıklamada, şöyle devam edildi: "Gelinen son noktada kulübümüz, Schalke'ye verdiği yanıtta, Fenerbahçe ile 2010 yılına kadar sözleşmesi olan Stephan Appiah'ın da Kevin Kuranyi kadar değerli bir oyuncu olduğunu net bir şekilde belirtmiş ve Kevin Kuranyi'nin transferi için herhangi bir bedel teklif etmemiştir. Bunların dışında, yine basında yer alan bazı haberlerde, oyuncumuz Appiah'ın, İngiltere'nin West Ham kulübü tarafından da istendiği iddia edilmektedir. Söz konusu haber kesinlikle doğru değildir. Bu kulüpten bizlere ulaşmış hiçbir talep yoktur."
Manisa'da 100. yıl kutlaması
Öte yandan Manisa Fenerbahçeliler Derneği, kulübün 100. kuruluş yıldönümü etkinliği kapsamında bir gece düzenledi. Geceye, 'koyu bir Galatasaraylı' olan Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk, Manisa Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Sevinç ve kentin ileri gelenlerinin yanı sıra kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
Havai fişek gösterisinin sunulduğu etkinlikte, üzerinde '100. yıl' yazan bir pasta sahneye getirildi. Pasta, Fenerbahçe Kulübü atletizmden sorumlu başkan yardımcısı Turan Şahin, Manisa Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ahmet Kurşun, eski futbolculardan Şenol Çorlu tarafından kesildi. (Spor Servisi)