'Evet, rakipler güçlü ama bizi de yabana atmayın'

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyleyerek, "Elbette ki rakiplerimizi takip ediyoruz. Ama daha da önemlisi artık rakiplerimiz bizi takip ediyor.

İSTANBUL - Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu söyleyerek, "Elbette ki rakiplerimizi takip ediyoruz. Ama daha da önemlisi artık rakiplerimiz bizi takip ediyor. Grupta güçlü takımlar var" derken, Bülent Korkmaz ise, gruptaki rakiplerinin güçlü olduğunu, ancak geçen sezon yapamadıklarını bu sezon başarmak amacında olduklarını söyledi. Hedeflerinin büyük olduğunu anlatan Bülent, öncelikle gruptan çıkmayı amaçladıklarını kaydetti. Ergün ise Avrupa kupalarında oldukça deneyimli olduklarını ve bunun avantajını kullanmaya çalışacaklarını anlattı.
'Güzel maç olacak'
Galatasaray ile aynı gruba düşen Real Sociedad'lı Nihat Kahveci ise, "Gönlüm bu gruptan Galatasaray ile birlikte çıkmaktan yana. Ama Galatasaray'a karşı da çıkıp elimden geleni yapacağım. Güzel bir maç olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.
Beşiktaş Kulübü Menajeri Sinan Engin ise, "Birbirinden güçlü takımlarla eşleştik. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde zayıf takım yok. Bizim için kim çıkarsa çıksın farketmez. En iyi şekilde mücadele edip, bir üst tura çıkmaya hedefliyoruz" diye konuştu. İletişim komitesi başkanı Meten Düren de grupdan birinci olarak çıkmayı hedeflediklerini vurgulayarak, şu yorumu yaptı: "Sparta Prag grubun sürpriz takımı olmaya aday. İyi bir
ekip ve çok can yakabilir. Chelsea ise kapalı bir kutu. Flaş transfer yapması kimseyi yanıltmasın. Lazio'yu da geçen sezondan tanıyoruz."
Siyah-Beyazlı yöneticilerden Yıldırım Demirören ise gruplarının zor olduğunu ama Beşiktaş'ın zoru sevdeğini belirterek, "Artık Avrupa'da zayıf takım yok. Biz de en az rakiplerimiz kadar güçlüyüz. Kadromuz da Avrupa için yeterli düzeyde. Gruptan çıkacağımıza inanıyorum" diye konuştu. (Spor Servisi)