'Evlerinde aslana dönüşüyorlar'

'Evlerinde aslana dönüşüyorlar'
'Evlerinde aslana dönüşüyorlar'
İtalyan basını, temsilcimiz Trabzonspor'un 2-0 yenildiği Juventus maçına geniş yer ayırdı.

Çizme basını, Trabzonspor’un verilmeyen golü konusunda, “tartışılır” ya da “doğru bir karardı” yaklaşımlarında bulundu.

Juventus 2 - 0 Trabzonspor


TUTTOSPORT
Juventus’a yakınlığıyla bilinen Torino merkezli Tuttosport gazetesi, “Osvaldo-Pogba Avrupalı Juve ilerliyor” başlığını atarken, Yusuf'un 72. dakikada kale çizgisinden içeriye çevirdiği ve Olcan'ın filelere gönderdiği pozisyon için "Top, kıl payı dışarı çıktı. İptal uygun bir karardı" yorumunu yaptı. Belaruslu hakem Kulbakov’a 10 üzerinden 5 puan veren gazete, iptal edilen golde topun kaleden milimetrik çıkışını görmesinden ötürü, “Bunu görmek yetenek isterdi” övgüsünde bulundu.

JUVENTUS’UN PERFORMANSI BEĞENİLMEDİ
Juventus’un performansını beğenmeyen gazete, son dakikalarda zorlanan İtalyan ekibinin 2-0'lık galibiyewti güçlükle elde ettiğini belirtti. Gazete, “Maç iyi sonuçlandı, ama Juventus için çok iyi gitmedi. Eğer bu takım kararlılıkla Avrupa Ligi’ni kazanmak istiyorsa, kupayı almak hedefiyse düşünün nasıl oynayacak? Motivasyon ve kalite problemi yaşayan Juventus, deplasmanda dikkatli olmalı. Çünkü deplasmanda çekingen oynayan Türk takımları, evlerinde birer aslana dönüşüyor" ifadelerini kullandı.

Trabzonspor’un ise tutarlılık eksikliği sergilediğini, siyah-beyazlıların bu takımın savunmasını rahatlıkla yıkmayı başardığı kaydeden Tuttosport, stadyumda bir an olsun enerjisini kaybetmeyen 2 bin Trabzonspor taraftarına övgüde bulunuldu.

Verilmeyen gole 'şike' dedi!


LA GAZZETTA DELLO SPORT
Ülkenin en prestijli spor gazetesi La Gazzetta dello Sport, “Osvaldo ve Juve ilk öpücük” manşetini atarak, Juventus’un zorlanarak Trabzonspor’u yendiğini yazdı. Trabzonspor’un iptal edilen golü için Belaruslu hakemlere teşekkür edilmesi gerektiğinin belirtildiği haberde, bilhassa şahin gibi gözleriyle bunu fark eden ve böylece Türk ekibinin şüphelerini ortadan kaldırdığı öne sürülen ilave yardımcı hakem Tsynkevich ile Juventus’u rövanş maçında zor durumda bırakabilecek bu golü iptal eden hakem Kulbakov’a övgüde bulunuldu.

Golün iptal edilmesi kararının zor olduğu ve doğru olup olmadığının belirlenmesinin ise imkansız olduğu vurgulayan La Gazzetta dello Sport, “Kulbakov hangi kararı verirse versin mutlaka şüpheler kalacaktı” yorumu yapıldı.
Trabzonspor’un, Galatasaray ’dan daha alt seviyede bir takım olduğunu öne süren gazete,

CORRIERE DELLO SPORT
Corriere dello Sport gazetesi, Juventus’un turu geçeceğinden emin olarak “Fiorentina ve Juve, biz varız” manşetini attı. Hakem Kulbakov’un yönettiği maçta, her şeyin aydınlık olmadığını belirten gazete, “Olcan Adın’ın golü muğlak, haksız bir şekilde sayılmadı” diyerek, buna ilişkin haberde, “Adın’ın sayılmayan golü, ama top çıkmamıştı” başlığını kullandı.

Onur çıldırdı: Şirinlik mi yapalım?


LA REPUBBLICA
Gazete, Trabzonspor’un performansını beğenirken, Juventus’a eleştiri getirdi; O zor akşamda gösterdikleri performans için Türkleri tebrik etmek lazım.

CORRIERE DELLA SERA
Trabzonspor’un golünün verilmemesinin doğru olup olmadığını anlamak güç. Esma Çakır (DHA)

61. dakika şovuna ceza tehlikesi