Ezeli derbide son tango

Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde bugün Galatasaray ile Fenerbahçe son kez karşı karşıya geliyor.

İSTANBUL - Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde bugün Galatasaray ile Fenerbahçe son kez karşı karşıya geliyor. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda saat 16.15'de başlayacak mücadeleyi TRT 2 naklen yayınlayacak. Karşılaşmayı Mustafa Can-Mehmet Keseratar hakem ikilisi yönetecek ve galip gelen takım, play-off yarı finalinde Efes Pilsen'in rakibi olacak. Yarı finalin diğer ayağında Ülker ile Türk Telekom kozlarını paylaşacak.
Sarı-Kırmızılı takım, 1-0 önde başladığı serinin ilk maçında rakibini uzatmada 96-88 yenerek, büyük avantaj sağlamıştı. Ancak ikinci maçı 83-66, üçüncüsünü ise 74-71 kazanan Fenerbahçe hem seride durumu 2-2 yaptı, hem de geriden gelmenin avantajıyla moral dopingi yaptı.
Fenerbahçe sorunlu
Fenerbahçe'de sakatlığı süren pivotlar Zeki Gülay ile Samir Gouda'nın bugünkü maçta forma giymesi çok zor. Kasığındaki yırtığa karşın büyük bir özveriyle perşembe günkü maçta oynayan ve galibiyette pay sahibi
olan Yeni Zelandalı Mark Dickel ise, ağrılarına karşın görev yapabileceğini
söyledi. Perşembe günkü maçta sakatlanan ve iki gündür antrenman yapamayan Sherron Wilkerson'un durumu ise maç saatinde belli olacak. Fenerbahçe coach'u Murat Özgül, eksiklerine rağmen galibiyete inandıklarını, Barış Güney ve Erkan gibi genç oyuncularının sergilediği mücadelenin umut verdiğini belirtti.
Galatasaray'da eksik ve cezalı oyuncu yok. Coach Erman Kunter, takımının 2-0'lık avantaj yakaladıktan sonra konsantrasyon kaybı yaşadığını ama galibi belirleyecek maçta böylesi bir sorunları olmayacağını söyledi.
(Spor Servisi)