F.Bahçe-G.Saray dostluğu! İşte o diyalog

F.Bahçe-G.Saray dostluğu! İşte o diyalog
F.Bahçe-G.Saray dostluğu! İşte o diyalog
Galatasaray ile Fenerbahçe arasında gerilen ilişkiler, Arıboğan ve Yılmaz'ın çabaları sonucunda ödül törenindeki dostluk görüntüsünü yarattı.

Metin Oktay Fair Play ödülleri iki ezeli rakip arasında dostane bir adım atılmasını sağladı. Galatasaray Kulübü'nün düzenlediği gecede, Fenerbahçe U15 Takımı Antrenörü Tolga Şanbay ödül aldı. Peki tören öncesinde iki kulüp arasında neler yaşandı?

Yanal'dan Topuz'a sürpriz hediye


Hürriyet 'ta yer alan habere göre; Galatasaray Kulübü, ödüle layık görülen isimlerin kulüplerine sözlü bildirimde bulundu. Ancak, sarı-kırmızılılardan Fenerbahçe Kulübü'ne ve Şanbay adına yazılı bir davetiye gelmemesi sarı lacivertlilerde çekinceye yol açtı.

TELEFONDA GÖRÜŞTÜLER

Teklif başta samimi bulunmadı. Bu rahatsızlığı duyan Galatasaray Kulübü CEO'su Lutfi Arıboğan, Fenerbahçe Kulübü CEO'su Hasan Hakkı Yılmaz ile telefonla görüştü.

Arıboğan, “Bu ödülün jürisinde Can Bartu, Şenes Erzik gibi Fenerbahçe ile özdeşleşmiş isimler var. Galatasaray-Fenebahçe çekişmesini bu işin içine sokmamak lazım. Spekülasyonların önüne geçmeliyiz” dedi. Ardından da sarı-lacivertli kulübe yazılı davetiye gönderilmesini sağladı. Bunun üzerine Fenerbahçe CEO'su Yılmaz da yönetim kurulu ile görüşerek, İzmir 'de bulunan ödül sahibi Şanbay'ın yerine geceye altyapı koordinatörü Serdar Alkın'ı gönderdi.

Ünal Aysal'dan Fatih Terim gerçekleri


"GİZLİLİK VAR DİYE YAZI GÖNDERMEDİK"

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan, tören öncesi mini bir kriz yaratan davet konusunda, "Fenerbahçe'ye de diğer ödül sahibi kulüpler gibi sözlü bildirimde bulunduk. Ödül töreninde gizlilik ilkesi adına sözlü bildirimi tercih ettik" açıklamasında bulundu.

Yargıda şike savaşı