"F.Bahçe iltimas değil, adalet bekliyor"

"F.Bahçe iltimas değil, adalet bekliyor"
"F.Bahçe iltimas değil, adalet bekliyor"
Sarı-lacivertli kulübün Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Dergisi'nin 126. sayısındaki baş yazısında, isim vermeden bazı spor hukukçularını hedef aldı.

Aziz Yıldırım'ın "Başarı dolu bir sezon diliyorum" başlıklı yazısı şöyle:

"Sevgili Fenerbahçeliler,

Sizlerle birebir iletişim alanlarımdan biri olan dergi yazıma, son birkaç aydır istemeden de olsa ara vermiştim. Gündemin yoğunluğu nedeniyle yaşanan bu zorunlu ayrılığın ardından sizlerle yeniden bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

Yıldırım'dan Volkan'a kutlama


Bugünlerde tüm enerjimiz ve çabamız; Fenerbahçemizin hak ettiği platformlarda yer almasına yönelik çalışmalarımızı hayata geçirme amacı taşıyor.

İki yılı aşkın bir süredir, sportif anlamda yaşadığımız başarıları bir yana bırakırsak, hiçbir spor kulübünün karşılaşmadığı ve karşılaşmayacağı zorluklarla karşılaştık; birliğimizle, inancımızla bugünlere ulaştık.

O ilk günü anımsayarak, bugüne kadar neler yaşadığımızı düşünürsek hep birlikte büyük bir iş başardığımızı, sizlerin katkısıyla sayısız zafere, Avrupa’da başarıya imza attığımızı göreceksiniz.

Biliyorsunuz, UEFA Kurulları’nın kararına yönelik Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi CAS, yürütmeyi durdurma kararı alarak, ülkemizin güzide (!) spor hukukçularının ilmik ilmik ördüğü zemini yerle bir etti.

Biz bu karara şaşırmadık, biz bu kararı bekliyorduk.

Bu dakikadan itibaren sonuç ne olursa olsun ilk günden bu yana her platformda yüksek sesle tekrar ettiğimiz gibi;

Fenerbahçe kimseden iltimas beklemiyor, Fenerbahçe adil yargılanma, adalet bekliyor ve istiyor.

Fenerbahçe; dini, dili, ırkı, düşüncesi, sempatisi, oyu birbirinden farklı milyonların rengidir. Ve bu renklerin tek bir sesi vardır. O da; tarihinin her bir yaprağına duyduğu inançtır, itibardır.

Bu inançla, türlü ve imkansız gibi görünen engellerin aşılabileceğine dair sayısız örnek gösterdik, gösterdiniz. Bunun için sizlere yürekten teşekkür ederim. Varlığınızı hissetmek en büyük gücümüz oldu ve olacak.

Sevgili Fenerbahçeliler,

Yeni bir sezon başlıyor… Her zaman olduğu gibi, Fenerbahçe olarak yarıştığımız tüm branşlarda zirve hedefiyle, gerekli sezon öncesi hazırlıkları, kadro yenileme çalışmalarını yapmaya devam ediyoruz.

Raul Meireles korkuttu


Profesyonel Futbol Takımımız yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası Tesisleri’nde gerçekleştirdi. Bir kez daha futbol sahalarıyla, spor salonlarıyla, konaklama ve dinlenme olanaklarıyla kulübümüze ait eşsiz bir tesiste yeni sezona hazırlanmanın gururunu yaşadık.

Yeni transferlerle daha da güçlenen takımımızda, Teknik Direktörlük görevini üstlenen Hocamız Sayın Ersun Yanal’a ve ekibine bu vesileyle bir kez daha Fenerbahçe Ailesi’ne “Hoş geldiniz” diyor, kendilerine başarılarla, kupalarla dolu bir sezon diliyorum.

Fenerbahçe Yönetimi olarak biz, hocamıza ve futbolcularımıza inanıyoruz. Onlar, taşıdıkları kutsal formanın hakkını vermeye ve bize mutluluklar yaşatmaya devam edecekler. Biz de Fenerbahçe Yönetimi olarak her zaman onlara var gücümüzle destek olacağız. Taraftarımızın da dillere destan gücü, desteği buna eklenecek ve Büyük Fenerbahçe Ailesi her zaman olduğu gibi tek yürek, tek yumruk tüm zorlukların üstesinden gelecek ve zirveye koşacak.

Bu sezon futbolcularımızla, tribünlerin kenetlenmesine, tek ses, tek nefes olmasına her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bunu başarabilirsek önümüzde kimse duramaz.

Geçen sezon Avrupa’da finalin kapısından dönen, Türkiye Kupası’nı kazanan, 3 kulvarda 64 maç oynayarak tarihe geçen takımımız, bu sezon da ligde ve Avrupa’da zirveyi hedefliyor.

Burada bir parantez açarak, bu sezon Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker’den de apayrı bir performans beklediğimi, Sayın Obradovic ve son olarak Nemanja Bjelica, Luka Zoric ve Linas Kleiza ile yenilenen kadroyla Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’da da başarıyı ‘olmazsa olmaz’ gördüğümü ayrıca ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle, her sene olduğu gibi, yeni sezonda da tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.

Gelin bu hedeflere hep birlikte koşalım, el ele verelim, kenetlenelim. O zaman başarı kaçınılmaz olacak, Mayıs’ın rengi her branşta yine Sarı Lacivert olacaktır.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"

Avusturya basını: Skandal